czwartek, 25 sierpnia, 2022
Ochrona osób i mienia

Apteczki różnych typów

Apteczki pierwszej pomocy mogą być w formie plastikowego pudełka, metalowej skrzyneczki, lub materiałowej torby. Najczęściej mają kolor biały, czerwony, lub zielony, z charakterystycznym krzyżem. W sprzedaży znajdziemy je z różnym wkładem.

Gdzie stosować apteczkę typu din 13157?

wkład do apteczki typu din 13157Jeżeli nie mamy w domu apteczki, to z pewnością gdzieś w szufladach, lub szafce w łazience posiadamy plasterki, wodę utlenioną, bandaż, tabletki przeciwbólowe. Te produkty mogą się też znaleźć w profesjonalnej apteczce, którą możemy kupić w sklepie medycznym. Apteczka na pewno się musi znaleźć w samochodzie i zakładzie pracy, ponieważ taki obowiązek nakłada polski ustawodawca. Jeżeli posiadamy już apteczkę, to z czasem na pewno coś z niej zostanie wykorzystane, a w takiej sytuacji trzeba na bieżąco uzupełniać brakujące produkty. Możemy je kupować pojedynczo, lub od razu zakupić cały wkład do apteczki typu din 13157. We wkładzie znajdziemy wszystkie najpotrzebniejsze elementy, czyli na pewno zestaw jednorazowych plasterków, kilka kompresów na zimno, gotowe opatrunki na różnej wielkości rany, parę bandażów elastycznych, czy przylepiec. W niektórych wkładach można jeszcze spotkać wodę utlenioną, choć obecnie została ona zastąpiona specjalnymi chusteczkami nasączonymi płynem dezynfekującym, gdyż są bardziej praktyczne w zastosowaniu. Oczywiście w apteczce din 13157 nie może zabraknąć koca ratunkowego i jednorazowych ustników do wykonania sztucznego oddychania. W razie potrzeby, wkład jest wyposażony w instrukcję obsługi.

Apteczki, jak również wkłady do nich nie są drogie, ponieważ już za niecałe czterdzieści złotych kupimy naprawdę dobrą apteczkę z kompletnym wyposażeniem. Jeżeli uznamy, że czegoś jej brakuje, to zawsze można do niej dodać kilka elementów.

Back To Top