piątek, 26 sierpnia, 2022
Zdrowie

Badanie w gabinecie trychologa

Codzienna stylizacja polegająca na suszeniu i prostowaniu włosów, może je bardzo osłabić, a nawet całkowicie zniszczyć. Takie włosy bardzo ciężko zregenerować i jedynym rozwiązaniem może być ich obcięcie. Właściwie dobrana pielęgnacja nam pomoże, ale niecałkowicie. 

Gdzie znaleźć dobrego trychologa?  

najlepszy trychologSystematyczna pielęgnacja właściwymi szamponami, odżywkami i maskami do włosów, może bardzo pomóc zniszczonej czuprynie, jednak jeżeli nie wzmocnimy jej od wewnątrz, to nasze działania będą tylko na chwilę. Włosy, aby rosnąć potrzebują witamy A, E i kompleksu z grupy B. Dodatkowo potrzebny jest cynk, który wpływa na cykl życia każdego włosa. Przeciętna długość życia jednego kosmka, wynosi od dwóch do siedmiu lat. Każdego dnia wypada nam około stu włosów, ale na ich miejsce wyrastają nowe, więc nie widać ich ubytku. Każdy z nas w okresie jesienno zimowym, doświadcza wzmożonego wypadania włosów, które trwa od kilku tygodni do maksymalnie kilku miesięcy. Jeżeli jednak problem się wydłuża to potrzebny będzie najlepszy trycholog, który rozpozna przyczynę i postawi właściwą diagnozę. Wypadania włosów nie wolno bagatelizować, bo może prowadzić do całkowitego wyłysienia. W gabinecie trychologicznym wykonamy profesjonalne badanie struktury włosów i kondycji skóry głowy. Trycholog przy użyciu małej kamery, przyjrzy się dokładnie problemowi i zaleci odpowiednią kurację, która powstrzyma wypadanie włosów. Do jego gabinetu przychodzą ludzie z różnymi chorobami, ale najczęściej jest to łupież i wypadanie włosów. 

Dobrego trychologa najlepiej szukać w internecie na różnych forach, gdzie pacjenci polecają sprawdzonych lekarzy. Można też zdać sir na opinie innych ludzi, którzy odwiedzili dany gabinet trychologiczny i są zadowoleni ze świadczonych usług.

Back To Top