sobota, 27 sierpnia, 2022
Sport

Bezpieczeństwo na jachcie

Gdy udajemy się na swoje pierwsze, rajskie wakacje musimy pamiętać o tym, że nie należy tracić głowy dla paru pięknie przeżytych chwil. Każde nasze działanie jakie mamy zamiar wykonać na wakacjach powinno w pierwszym rzędzie opierać się na bezpieczeństwie. Jeżeli więc wyruszamy spędzać urlop na jachcie należy zrobić to zgodnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, posiadając odpowiedni sprzęt ratunkowy.

Wyposażenie jachtów dające pewność 

godne polecenia wyposażenie jachtówTeoretycznie każdy z nas wie, że wsiadając do samochodu osobowego powinna znajdować się w nim apteczka pierwszej pomocy. Na drodze dzieją się różne rzeczy, an które nie do końca mamy wpływ. Jednak naszym obowiązkiem jest udzielić pomocy poszkodowanemu a także wezwać kartkę. W sytuacji, gdy udajemy się na wakacje i spędzać je będziemy na jachcie panuje dokładnie taka sama zasada. Należy bowiem posiadać  godne polecenia wyposażenie jachtów, które daje pewność iż wszystko przebiegnie zgodnie z planem, a nawet jeśli wydarzy się coś nieprzewidywanego będziemy w stanie sobie poradzić. Dodatkowo zawsze na jachcie powinny znajdować się kamizelki ratunkowe. Ich ilość jest zależna od tego ile osób jest w stanie pomieścić się na łodzi żaglowej. Dodatkowo w różnych miejscach pokładu powinny zostać porozstawiane koła ratunkowe. W kajucie kapitana, czyli w okolicach steru powinny znajdować się także różnego rodzaju aparaty dźwiękowe, dzięki którym można bardzo szybko nadać sygnał SOS.

Dodatkowo należy zawsze pamiętać o pontonie. Może się on znajdować się w miejscu pod podkładem, gdzie nie jest on widoczny dla innych osób. Posiadanie kamizelek oraz kół ratunkowych jest koniecznością. Wiele osób jednak wypływając na dalsze terytoria decyduje się na to, aby kupić sobie także specjalne kurtki, które nie przemakają. 

Back To Top