wtorek, 23 sierpnia, 2022
Usługi

Błędy w sztuce lekarskiej

Na terenie naszego kraju nie prowadzi się konkretnych statystyk dotyczących tego, ile zgłaszanych jest błędów lekarskich, ale w Polsce jest wiele osób pokrzywdzonych przez błędy lekarskie. Niestety mało osób wie jak dochodzić twojego odszkodowania, gdy dojdzie do takiego błędu. Najlepiej w takiej sytuacji skontaktować się z dobrą firmą oferującą pomoc w uzyskaniu odszkodowań.

Jak ubiegać się o odszkodowanie za błąd?

odszkodowanie za błąd w sztuce lekarskiejOsoby, które zostały poszkodowane przez lekarza mogą zgłosić swoje roszczenie do Wojewódzkiej komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. Jednak musimy pamiętać, że takie roszczenie możemy złożyć tylko i wyłącznie, gdy nie minął jeszcze rok od błędu lekarskiego. Musimy wtedy złożyć przede wszystkim dokumenty, które będą dotyczyły przebiegu leczenia oraz sprecyzowania, na czym dokładnie polega błąd lekarski. Bardzo pomocna jest opinia lekarza specjalisty, gdy chcemy uzyskać odszkodowanie za błąd w sztuce lekarskiej. Powinniśmy również posiadać pełną historię choroby oraz kartę informacyjną leczenia szpitalnego, a także wszystkie dokładne opisy przeprowadzonych konsultacji oraz badań. Gdy zdarzenie medyczne zostanie wykonane z kontynuacją wcześniejszego leczenia to potrzebujemy również dokumentacji z każdej placówki gdzie się leczyliśmy. Kiedy do zdarzenia doszło w poradni specjalistycznej albo też w przychodni lub w szpitalu to roszczenie musimy kierować bezpośrednio do takiej placówki medycznej, albo do jej ubezpieczyciela. Potrzebujemy wtedy przedstawić wszystkie dokumenty, jakie posiadamy.

W niektórych przypadkach, kiedy dojdzie do śmierci pacjenta albo będzie on w bardzo ciężkim stanie to możemy złożyć nawet zgłoszenie do prokuratury. W takim przypadku prokuratura powoła własnych lekarzy, którzy dokładnie oceniam czy doszło do błędu w sztuce lekarskiej. Wysokość odszkodowania zależy od błędu, jaki popełnił lekarz.

Back To Top