czwartek, 25 sierpnia, 2022
Budownictwo

Budowa domu z bali – co warto wiedzieć

Domy z bali zyskują w Polsce coraz większą popularność. Duże znaczenie ma tutaj czas realizacji, jak i względy estetyczne. Niemniej domy z bali także mogą pochwalić się bardzo dobrymi parametrami mieszkalnymi. Jakie są zatem zalety domów z bali i co o ich budowie warto wiedzieć?

Domy z bali – najważniejsze informacje

Budowa domu z baliDomy z bali nie są szczególnie powszechne w Polsce, niemniej ta technologie budowlana zyskuje sobie coraz to większą grupę sympatyków. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że dom w tej technologi buduje się zdecydowanie krócej niż tradycyjny dom murowany. Sama budowa trwa zwykle kilka miesięcy (2-3 miesiące). krótszy czas budowy domu przekłada się także i na niższe koszty budowy domu, przy czym należy zaznaczyć, że budowa domu z bali wymaga specjalnych umiejętności i kwalifikacji, a co za tym idzie konieczne jest wynajęcie profesjonalnej firmy. I tu zwykle jest pewien problem ponieważ tego typu firm w Polsce nie ma zbyt wielu, a co za tym idzie mają one dość długie terminy, co może być w niektórych sytuacjach problematyczne. Zasadniczo jest to główna wada jeśli chodzi o budowę domu z bali, ponieważ domy tego typu, jeśli są odpowiednio konserwowane są bardzo trwałe, jak i mają bardzo dobre parametry cieplne, dzięki czemu są one ekonomiczne w utrzymaniu. Co więcej domy z drewna charakteryzują się, specyficznym mikroklimatem panującym w ich wnętrzu, który to ma korzystny wpływ na samopoczucie domowników. Jeśli chodzi o estetykę domów z bali, to niewątpliwie prezentują się one bardzo ciekawie, niemniej należy pamiętać o tym, że są one dość charakterystyczne, a co za tym idzie nie z każdą panoramą muszą się one dobrze komponować. 

Budowa domu z bali ma obecnie bardzo wiele zalet w porównaniu z tradycyjną budowa domu murowanego. Za nim się jednak zdecyduje na to rozwiązanie warto bliżej zapoznać się z charakterystyką tego typu domów.

Back To Top