środa, 24 sierpnia, 2022
Budownictwo

Charakterystyka płyt z poliwęglanu

Produkty z poliwęglanu charakteryzują się bardzo dużą przepuszczalnością światła, a także są lekkie, a zarazem trwałe i sztywne. Ich główną funkcją jest doświetlenie obiektów, ograniczając przy tym straty w cieple, które wynikać mogą z nieszczelnej struktury budynku, bądź ograniczeń w postaci budżetu eksploatacyjnego. Płyty wykorzystywane są zarówno w przestrzeni zamkniętej, jak i otwartej.

Grubości poliwęglanu komorowego

poliwęglan komorowy 10mmPoliwęglan komorowy występuje w różnych konfiguracjach, które pozwalają na zastosowanie go w różnych miejscach. Wykorzystywany jest najczęściej w powierzchniach zamkniętych, takich jak garaże, hale magazynowe, czy produkcyjne, które prowadzi przedsiębiorstwo. Poliwęglan komorowy 10mm ma bardzo dobre właściwości, aby umieścić go na zewnątrz, dzięki odpowiedniemu stopniowi przepuszczalności światła. Jest bardzo odporny na uderzenie i trwały, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Przepuszczalność światła zależy głównie od grubości materiału, na który się zdecydujemy. Poliwęglan komorowy 10mm występuje w różnych konfiguracjach, które dostosowywane są do indywidualnych potrzeb klienta. Jest bardzo odporny i trwały, co przy stosunkowo niskiej cenie pozwala na efektywne jego wykorzystanie w wielu miejscach, na których zależy przedsiębiorcy. Firmy budowlane najczęściej wykorzystują płyty poliwęglanowe. Wiedzą dokładnie, jaka grubość płyt gwarantująca odpowiednią przepuszczalność światła nada się do konkretnego pomieszczenia.

Przed dokonaniem wyboru firma budowlana musi dokładnie przeanalizować strukturę całego budynku i jego oświetlenie. W wielu przypadkach wystarczy wykorzystać tanie i grubsze płyty poliwęglanowe, które skutecznie zapobiegają stratom ciepła i światła, które występują.

Back To Top