środa, 24 sierpnia, 2022
Usługi

Co o wieczorach kawalerskich wiedzieć powinniśmy?

Są w życiu wydarzenia, które zmieniają wszystko co było dotychczas. Jednym z takich najważniejszych i nie do przebicia jest ślub. Oprócz niego, to już tylko narodziny dziecka są w stanie bardziej zmienić nasze życie. A z tym pierwszym niewątpliwie wiąże się jeszcze jedno wydarzenie które go poprzedza. Ale za nim do niego dojdzie, to również jest jeden punkt kalendarza bez którego wiele osób nie wyobraża sobie zmiany stanu cywilnego.

Wieczór kawalerski, ostatnie szaleństwo

wieczory kawalerskie sopotOczywiście mam na myśli wieczór kawalerski. Jest to dosyć nowa w Polsce tradycja która przyszła do nas zza oceanu.  Organizacja takich imprez motywowana jest potrzebą „wyszalenia się” przed ślubem, wynika z tego, że samo wesele jest dla młodych ludzi dużym zobowiązaniem, nie tylko finansowym, ale też osobistym. Wieczór kawalerski jest więc swoistym przejściem – pan młody symbolicznie spędza ten czas z kolegami, przyzwyczajając się do myśli, że takie wypady będą coraz rzadsze, o ile nie znikną w ogóle. Jak to ze świeżymi tradycjami bywa, jeszcze nie wszystkie zasady się ukształtowały, np. nie do końca wiadomo, kto tak naprawdę powinien wieczór kawalerski organizować. Przyszły pan młody czy może jego koledzy lub tak zwany świadek? Często bywa tak, że koledzy organizują miejsce, atrakcje, a pan młody pokrywa koszty alkoholu, lub organizacja wieczoru kawalerskiego jest prezentem dla pana młodego od kolegów. W Polsce wyraźnie rośnie popularność wieczorów kawalerskich, co objawia się w powstawaniu firm, które pomagają w ich organizacji. Jeśli chodzi o wieczory kawalerskie Sopot jako popularny kurort także ma wiele do zaoferowania. Sposób spędzenia tej imprezy zależy od wyobraźni organizatora. Najczęściej spotykane są: rezerwacje w drogich restauracjach, własny stolik w klubie nocnym, wynajęte limuzyny, wypady do innego miasta i lejący się szerokimi strumieniami alkohol.

Jeśli wierzyć amerykańskim komediom, wieczór kawalerski powinien kończyć się nieprzytomnością i wyzerowaną pamięcią. To oczywiście zależy od zdrowia, „wydolności” oraz odpowiedzialności jego uczestników. Uczestnicząc w wieczorze kawalerskim zawsze musimy pamiętać o jednym: to jedna z tych imprez, która od początku do końca musi być owiana tajemnicą, wszystko co się podczas niej wydarzy zostaje tylko miedzy jej uczestnikami.

Back To Top