czwartek, 25 sierpnia, 2022
Motoryzacja

Coraz tańszy wynajem samochodów na lotniskach

Od kilku lat można zaobserwować pewien trend w branży wypożyczalni samochodowych. Konsekwentnie z roku na rok maleją ceny w wypożyczalniach działających na największych krajowych lotniskach. Dzieje się tak dlatego, że takie wypożyczalnie muszą konkurować z coraz większą ilością zewnętrznych firm oferujących podstawienie samochodu pod lotniskowy terminal.

Samochód na lotnisku wynajmiesz za kilkadziesiąt złotych

tani wynajem samochodów - lotnisko katowiceAnalitycy i znawcy tego rynku coraz głośniej mówią o tym, że ceny na lotniskach spadają na łeb na szyję. Bo jak inaczej określić fakt, że ceny wynajmu w lotniskowych wypożyczalniach w ciągu kilku lat spadły o ponad połowę? Każdy podróżny ma dzisiaj do wyboru przynajmniej kilka różnych wypożyczalni na każdym polskim lotnisku. Większość z nich oferuje naprawdę tani wynajem samochodów – lotnisko Katowice jest pod tym względem liderem na skalę całego kraju. Na tym lotnisku najmniejsze samochody osobowe można wynająć za kilkadziesiąt złotych za dobę. Trzeba jednak wyjaśnić, że chodzi o cenę wynajmu auta na co najmniej tydzień. Przy tygodniowym okresie wynajmu można skorzystać z promocyjnych pakietów, z których najtańszy wychodzi właśnie kilkadziesiąt złotych za dobę. Wynajęcie małego auta na okres tygodnia kosztuje w promocji pięćset złotych, a więc łatwo można sobie przeliczyć ile wynosi dobowy koszt wynajmu. W Katowicach w tej branży panuje ogromna konkurencja, a w pobliżu lotniska działa kilkanaście wypożyczalni.

Im więcej wypożyczalni działających wokół lotniska tym bardziej konkurencyjne ceny w wypożyczalniach samochodowych działających bezpośrednio na lotnisku. Dostosowanie cen za wynajem do konkurencji sprawiło, że podróżni mogą dzisiaj w Katowicach na wynajmie auta sporo zaoszczędzić. Wystarczy jedynie zdecydować się na tygodniowy okres wynajmu.

Back To Top