wtorek, 23 sierpnia, 2022
Budownictwo

Czy budowa szamba betonowego to ciężka praca?

Cztery lata temu ukończyłem budownictwo, w związku z tym gdy opowiadam o mojej pracy każdy myśli, że zajmuje się stawianiem budynków, albo innymi czynnościami z tym związanymi. Ja jednak poszedłem w zupełnie inną dziedzinę, a mianowicie zajmuje się budowaniem szamb. Jak dokładnie wygląda ta praca? O tym chciałbym dziś opowiedzieć. 

Szamba betonowe – jak się je buduje?

tanie szamba betonowe od producentaBudowa szamb betonowych w zasadzie wygląda podobnie jak budowowa każdego budynku. Na początek musimy postawić fundament, albowiem zbiorniok musi mieć  solidne podłoże. Chociaż w zasadzie wszystko zaczyna się od kopania dołu gdyż szamba w końcu znajdują się pod ziemią. To jaki dół musimy wykopać zależy od tego czy szambo budujemy całkowicie od podstaw czy z betonowych kręgów. Możemy bowiem kupić tanie szamba betonowe od producenta w postaci kręgów betonowy, które umieszcza się łącząc ze sobą w ziemi. Jednak w tym przypadku konieczne jest wynajęcie dźwigu, który będzie podnosił kręgi. Są one bardzo ciężkie, nawet kilku mężczyzn nie da rady samodzielnie ich podnieść. W jednym i drugim przypadku konieczne jest jednak wykonanie fundamentów. Gdy wykonujemy szambo samodzielnie z betonu, musimy następnie wykonać zbrojenie ścian. Bardzo istotne jest to, by szambo było bardzo wytrzymałe. Nie można podzielić sobie na żadne przecieki, a tym bardziej na to by szambo się zawaliło gdy przysypiemy je ziemią. Gdy wykonamy zbrojenie, robimy ściany betonowe i przykrywę. Na koniec należy szambo podłączyć do kanalizacji w domu.

Nasza praca zajmuje około dwóch tygodni, jest to praca fizyczna, a więc nie najprostsza i w dużym stopniu zależy od warunków pogodowych. W okresie zimowym zwykle zajmujemy się pozyskiwaniem klientów latem i wiosną, a także wczesną jesienią działamy. Uważam, że nasza praca jest bardzo odpowiedzialna, bowiem źle wykonane szambo może grozić skażeniem biologicznym.

Back To Top