poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
dachy
Budownictwo

Czy warto jest kupić droższy dach?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto jest wydać nieco więcej na dach na swoim domu. Odpowiedź jest prosta, i jak to zwykle bywa – niejednoznaczna. Czasem wystarczy tanie rozwiązanie i nie będzie z tym żadnego problemu.

Dachy muszą być funkcjonalne

dachy Czasem jednak może okazać się, że nawet najdroższe klasyczne dachy czterospadowe z Nadarzyna nie spełnią należycie swojej funkcji. Przekonał się o tym mój sąsiad mieszkający w Otwocku, kiedy to po ostrej ulewie z porywistym wiatrem jego drogi i piękny dach przestał spełniać swoje zadanie i zaczął przepuszczać wodę w kilku miejscach. Sąsiad postanowił od tamtego momentu nie sugerować się jedynie ceną i wyglądem, ale i przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej na temat produktu, który zamierzał kupić i zamontować. W przypadku jego domu lepiej bowiem sprawdziłoby się nico tańsze rozwiązanie, i dlatego też nie zawsze droższe dachy wyjdą nam na zdrowie. Oczywiście czym droższy dach, tym można zakładać, że z lepszych materiałów został wykonany. Mimo wszystko nie zawsze lepszy materiał będzie odpowiednio leżał na naszym domu, a czasem musimy się wręcz pogodzić z tym, że jakiego tylko dachu byśmy nie założyli, to i tak prędzej czy później będzie z tym problem. Każdy dom jest indywidualną sprawą i do każdego tak też trzeba podchodzić. Zawsze warto najpierw zorientować się w sytuacji i zastanowić się nad tym, czy nie lepsze byłoby zamontowanie innego dachu niż ten, który sobie wymarzyliśmy. Nie zawsze bowiem piękno będzie szło w parze z użytecznością, chyba, że dla ładnego dachu jesteśmy gotowi poświęcić czas i pieniądze na jego regularne naprawy.

Co do droższych dachów samych w sobie to nei dają one niestety gwarancji, że to co zamontujemy będzie na zawsze szczelne i nie będzie trzeba nigdy tego wymieniać. Do każdego domu i do każdego dachu trzeba niestety podejść indywidualnie.

Back To Top