poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
Transport

Czym jechać z Koszalina do Niemiec?

Mam dużo bagaży, niestety mieszkam dość daleko od stacji PKP, a do najbliższego lotniska mam – bagatela – ponad 100 kilometrów. Nie dysponuję własnym samochodem, nie mam też nikogo, kogo mogłabym – do czasu do czasu, wykorzystać w charakterze szofera. Z uwagi na pracę zawodową dość często muszę wyjeżdżać do Niemiec. Dziś chciałabym Wam opowiedzieć jak sobie z tym poradziłam.

O tym dlaczego wybrałam podróż busem do Niemiec

busy z Koszalina do NiemiecWybrałam podróż busem, która w moim przekonaniu ma niemalże same zalety. Wśród nich, na plan pierwszy wysuwa się możliwość elastycznego, skrojonego na miarę potrzeb konkretnego klienta (czyli mnie) dopasowania terminu i miejsca wyjazdu. Wiąże się to z dodatkowymi oszczędnościami – już nie muszę zamawiać taksówki, aby dojechać na dworzec lub lotnisko. Kierowcy, którzy obsługują busy z Koszalina do Niemiec, doskonale znają topografię zarówno polską, jak i niemiecką, dzięki czemu podwożą mnie dokładnie do punktu docelowego, jak i zabiorą mnie (i moje bagaże) z miejsca, które jest dla mnie każdorazowo najdogodniejsze (po prostu telefonicznie umawiam się odpowiednio wcześniej). Ekonomiczność i niskie ryzyko awarii to kolejne argumenty przemawiające na korzyść busów. Dzięki temu, że nie muszę sama prowadzić (chociaż jak już wspominałam – teraz i tak nie mam auta),  podczas podróży mogę po prostu znaleźć chwilę wytchnienia i nacieszyć oczy nowym krajobrazem. W końcu nie samą pracą człowiek żyje, a odrobina relaksu jest wręcz niezbędna każdemu z nas. Myślę, że taki wypad do Niemiec to dobry pomysł np. na weekend. Spragnionym odpoczynku z czystym sumieniem mogę polecić spacer trasą wśród – uwaga – wierzchołków drzew, a czasem nawet ponad ich szczytami – w Bawarskim Parku Narodowym.

Aby jednak skorzystać z tej i wielu innych atrakcji, trzeba jednak najpierw dostać na miejsce. Uważam, że bilet na busa do Niemiec to najlepiej wydane pieniądze w kategorii podróże. Serdecznie polecam ten środek transportu oraz zwiedzanie Bawarskiego Parku Narodowego, zwłaszcza o tej porze roku.

Back To Top