wtorek, 23 sierpnia, 2022
Usługi

Czynniki decydujące o jakości obrazu kamery inspekcyjnej

Wybierając kamerę do rur kanalizacyjnych, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech. Użytkownikowi zależy przede wszystkim na tym, by obraz kamery był jak najlepszy, jak najbardziej szczegółowy. Ważna będzie więc nie tylko rozdzielczość rejestrowania obrazu, ale również wielkość ekranu, na którym będzie pojawiać się obraz w trakcie inspekcji rur kanalizacyjnych.

Wybór rozdzielczości i wielkości ekranu w kamerze do kanalizacji

dobra kamera do rur kanalizacyjnychZa pomocą kamery do kanalizacji można sprawdzić stan rur – czy znajduje się w nich dużo rdzy, czy w rurze nie doszło do zatkania nieczystościami i znacznie więcej. Dzięki temu nie trzeba przepychać rur jeśli nie jest to potrzebne. Można sprawdzić nieszczelności, dziury i od razu zacząć działać, by pozbyć się problemów. Obecnie najczęściej kupowane są kamery inspekcyjne HD. Są to kamery High Definition, czyli o wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo obraz kamery jest podświetlany za pomocą ledowych diod. Taka dobra kamera do rur kanalizacyjnych sprawia, że obraz jest widoczny bardzo dobrze. Na filmie nagranym w jakości HD można zobaczyć nawet niewielkie uszkodzenia rur kanalizacyjnych. Tam gdzie wielkość uszkodzeń jest nieznaczna, należy przeprowadzić inspekcję właśnie taką kamerą. Wiadomo, że nie wszystkie kamery nagrywają w standardzie HD, więc warto pytać o to pracowników firm zajmujących się sprzedażą takich urządzeń.

Boroskop jest w stanie wykryć różne problemy. Te z kolei trzeba zauważyć jeszcze na ekranie. Nie jest to łatwe, jeśli ekran jest malutki i ma tylko kilka cali. Nie da się ukryć, że im większy ekran tym lepiej, bo obraz jest dokładniejszy. Obecnie sprzedawane są urządzenia, które nagrywają cały proces inspekcji kanalizacji. Dzięki temu filmiki i tak można zobaczyć później na urządzeniach zewnętrznych np. na laptopie, co znacznie ułatwia całe zadanie.

Back To Top