wtorek, 23 sierpnia, 2022
Biznes

Dla kogo biuro coworkingowe?

Pojęcie pracy na przestrzeni ostatnich kilku lat mocno ewoluowało. Obecnie niewiele jest osób u których praca z domu wzbudza zdziwienie. Rozwój technologii sprawił, że możemy pracować z dowolnego miejsca na ziemi. Z kanapy we własnym salonie, jak i ulubionej knajpy. Zmiana podejścia do pracy sprawiła, że pojawiło się wiele terminów, a wśród nich coworking.

Coworking – gdzie szukać?

coworking krakówCoworking to nic innego jak wynajmowanie powierzchni w biurze, które dzielona jest z innymi pracownikami. Nie myl jednak tego pojęcia z tradycyjnym biurem. W przestrzeni coworkingowej pracują ludzie zupełnie dla Ciebie obcy. A przynajmniej pozostają nimi dopóki się nie przedstawisz. Nie pracujecie wszyscy dla jednego pracodawcy. Coworkingi odwiedzają zarówno pracownicy etatowi, których praca ma charakter zdalny, jak i właściciele własnych przedsiębiorstw. Jedyne co łączy wszystkich użytkowników coworkingu to przestrzeń, drukarka, sala do konferencji czy chociażby ekspres do kawy. Jednym słowem wszystko to, co jest potrzebne do wykonywania pracy. Jednak po co tworzyć coś na wzór tradycyjnych biur skoro powoli odbiegamy od tradycyjnego modelu pracy? Nie każdy z nas stworzony jest do pracy w salonie czy kafejce. Zbyt wiele w tych pomieszczeniach rozpraszaczy. Są osoby, które muszą poczuć klimat biura. I to właśnie im dedykowane są coworkingi. Nawet miłośnik pracy z kanapy musi czasami wyjść do ludzi, aby naładować baterie. Jeżeli chodzi o coworking kraków jest miastem, w którym odnajdziemy wiele takich biur. Mimo, że w naszym kraju coworking nadal raczkuje miasto to ma nam wiele do zaoferowania.

Jak wygląda w praktyce korzystanie z takiego biura? Kiedy już odnajdziemy odpowiednią lokalizację i odwiedzimy ją, podpisujemy umowę na wynajem biurka. Nie jest to jednak umowa długoterminowa. Możemy dokonać rezerwacji nawet na zaledwie kilka godzin.

Back To Top