poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
Budownictwo

Dlaczego izolacja fundamentów jest konieczna?

 

Problem wilgoci jest dosyć poważny gdyż może ona prowadzić do pojawienia się grzybów a także pleśni, która jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, z tego, że z naszym budynkiem dzieje się coś złego dopóki nie zobaczymy jakiś oznak.

Źle wykonana izolacja przyczyną problemu z wilgocią

izolacje fundamentówBardzo często szczególnie w starych domach, spotykamy się z problemem wilgoci, której trudno jest się pozbyć kiedy przyczyną problemu jest brak lub źle wykonana izolacja fundamentów a my o tym nie wiemy. W takim przypadku używamy różnych preparatów, które mają nam pomóc. Jak się okazuje, pomagają, ale tylko na chwilę bo po kilku dniach znowu widzimy mokre ściany. Wiemy, że skądś, w jakimś miejscu do naszych ścian wdziera się woda, ale rzadko kto pomyśli o tym, że to może być wina złej izolacji. Często szukamy źródła problemu gdzie indziej nie wiedząc o tym, że znajduje się ono pod nami. Dowiedzieć się możemy ze strony internetowej, na której będziemy szukać informacji na temat wilgoci w budynku. Gdy już będziemy wiedzieli co może być przyczyną naszego problemu skontaktujemy się z odpowiednimi fachowcami, którzy pomogą nam pozbyć się problemu. Izolacje fundamentów są konieczne, ponieważ w każdym gruncie jest woda oraz wilgoć, które będą wsiąkać w fundamenty. Wyróżnia się dwa rodzaje izolacji, pionową oraz poziomą, jednak obie są tak samo ważne. Dawniej za bardzo nikt nie zwracał na to uwagi, dlatego mogło się zdarzyć, że podczas zakopywania fundamentów niechcący uszkodziło się izolację.

Obecnie na rynku jest wielu fachowców oferujących naprawę izolacji budynku bez konieczności odkopywania fundamentów. Jednak w tym przypadku, przy wyborze firmy powinniśmy kierować się ich doświadczeniem a nie ceną jaką chcą za wykonanie usługi.

 

Back To Top