czwartek, 25 sierpnia, 2022
Zdrowie i dieta

Dlaczego licówki są z porcelany?

Jeśli chcemy zainwestować w licówki to powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że są to ceramiczne płytki, wykonywane tylko i wyłącznie z porcelany. Dlaczego jednak wybiera się właśnie ten materiał? Powód jest dość prozaiczny, jednak warto przed zabiegiem bez wątpienia się z nim zapoznać.

Dlaczego porcelana sprawdza się na zębach?

licówki porcelanowe bielskoPrzede wszystkim korzystając z porcelany, można idealnie dopasować kolorystykę materiału do tego, jaki naturalny odcień mają zęby. Porcelana mimo wszystko jest także dość plastyczna, dlatego też świetnie dopasowuje się jej kształt i żadnych zastrzeżeń nie budzi także posiadana przez nią faktura. Przede wszystkim jednak główną zaletą jest to, że światło naturalne ulega rozproszeniu w warstwie porcelany. Z tego też względu zaczyna ona do złudzenia przypominać wygląd naturalnego zęba. Gdy dokonujemy jakichś poprawek w naszym uzębieniu zazwyczaj najbardziej zależy nam na tym, aby efekt był naturalny i nie rzucał się przesadnie w oczy. Taki możemy natomiast osiągnąć, gdy zdecydujemy się na proste licówki. Dziś w każdym mieście bez wyjątku możemy założyć sobie licówki porcelanowe Bielsko posiada na swoim terenie między innymi specjalistów, którzy trudnią się ich zakładaniem. Oczywiście tacy specjaliści rozsiani są po całym kraju a my zawsze chcemy iść do osoby, która wykona nam to najlepiej. Możemy znaleźć jakiegoś dobrego stomatologa chociażby za pośrednictwem stron internetowych. Tam mamy także możliwość przeczytania opinii innych osób, które korzystały z jego usług.

Czasem interwencja stomatologa jest niezbędna, jeśli chcemy poprawić wygląd naszego uzębienia. W takiej sytuacji warto zgodzić się na założenie licówek. Choć to tylko niewielkie płytki ceramiczne, mogą bardzo odmienić nasz codzienny uśmiech.

Back To Top