wtorek, 23 sierpnia, 2022
foto budka warszawa
Reklama

Dlaczego lubimy reklamy? Z przymrużeniem oka.

Reklamy to wyjątkowo sporny temat. Reklama reklamie nierówna, dlatego jedne kochamy, a inne sprawiają, że odbija się nam lemoniada z siódmych urodzin. Tym niemniej, trudno byłoby sobie wyobrazić świat bez nich. A jakie mają zalety poza informowaniem o towarze?

  1. Bloki reklamowe w telewizji. Radosny dżingiel w środku akcji najpierw irytuje, potem przypominamy sobie, że pora zrobić sobie herbatę lub kolację, wziąć prysznic, zaliczyć pięć minut spaceru z psem, zadzwonić do rodziny (pod koniec bloku, by móc wykpić się od długiej rozmowy stwierdzeniem, że właśnie skończyły się reklamy), poszukać ciepłych skarpetek lub koca, sprawdzić pocztę lub pogodę na jutro… I tak dalej. Kto nigdy nie wykorzystał tak reklam?
  2. Bywają ciekawe i zabawne. Niektóre reklamy sklepu z owadem w logo, królem w trawie puszczy, fioletową krową, reklamy samochodów… Są takie, które się nam nie nudzą, choć oglądamy je regularnie.
  3. Dają temat do rozmów z ludźmi, z którymi rozmawiamy rzadko lub nie potrafimy znaleźć wspólnego języka. „Dziadku, widziałeś ten nowy lek na stawy?” I dalej jakoś idzie.
  4. Informują o aktualnych promocjach i przypominają, że po ostatnim jabłku został ogonek, po paście do zębów puste opakowanie, a w lodówce chowa się tylko światło.
  5. Reklamy kinowe informują o potencjalnie interesujących filmach, dają czas na zjedzenie popcornu/nachosów i wysiorbanie coli z dna kubka. A czasem jeszcze jest na co popatrzeć na ekranie.
  6. Niektóre hasła reklamowe przechodzą do codziennego języka – warto znać ich źródło, bo „byle co” nie pokazuje się w mowie przeciętnego Kowalskiego.

popcorn

Dodaj komentarz

Back To Top