środa, 24 sierpnia, 2022
Usługi

Do czego służą kapturki ścierne?

 

Stan naszych stóp może przyprawić nas o wiele kompleksów. Jeśli nie potrafimy sami poradzić sobie  z uciążliwymi skórkami czy suchą skórą z pomocą przychodzą nam gabinety kosmetyczne oraz podologiczne. Profesjonalni pracownicy tych salonów dysponują odpowiednimi narzędziami, które pomogą przywrócić blask Twoim stopom. Dziś skupimy się na narzędziach zwanych kapturkami.

Zalety kapturków do pedicure

kapturki do pedicureKapturki ścierne są to elementy służące do usuwania zrogowaciałego naskórka stóp. Są one zakładane na odpowiedni nośnik, w tym przypadku na frez gumowy. Powierzchnia kapturków może przyjąć różną gradację, co oznacza, że dzięki nim możemy uporać się każdym rodzajem naskórka. Nawet tym nie nadającym się na pierwszy rzut oka do usunięcia. Niewielki rozmiar kapturków pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Gruboziarniste kapturki służą do usuwania większych zrogowaceń, najczęściej występujących na stopach. Kiedy pierwsza, trudna do usunięcia warstwa zostanie z jego pomocą zniszczona, można przejść do użycia kapturka o niższej gradacji. Ich zadaniem jest bowiem maksymalnie największe wygładzenie naskórka. To właśnie dlatego z zabiegów pedicure wychodzimy z uczuciem nowej skóry na stopach. W praktyce tak właśnie to wygląda. Stary, martwy naskórek zostaje usunięty, a na jego miejscu pojawia się nowy. W tym właśnie procesie kapturki do pedicure są nieocenione. Dzięki nim pracownicy salonów kosmetycznych mogą wygładzić niemal całą stopę.

Co najważniejsze kapturki do pedicure są produktem jednorazowym. Oznacza to, że po wykonanym zabiegu zużyte elementy lądują w koszu. Jest to najbardziej higieniczny sposób na pracę ze stopami, które jak wiemy mogą być nośnikiem grzybów. Jednorazowość kapturków oznacza również brak konieczności ich dezynfekcji. 

 

Back To Top