środa, 24 sierpnia, 2022
Wyposażenie domu

Dobry odkurzacz centralny

Sprzątanie jest obowiązkiem jaki wykonują nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. W warunkach domowych, kiedy mieszkamy w niewielkim lokalu, wystarczy nam średniej klasy odkurzacz z kompletem końcówek do sprzątania w trudno dostępnych miejscach.

Czym się różni centralny odkurzacz od zwykłych?

odkurzacze centralneJeżeli się zastanawiamy nad wyborem najlepszego odkurzacza, to warto przeanalizować wszystkie plusy i minusy wszystkich dostępnych modeli. Na rynku znajdziemy odkurzacze sprzątające na sucho, lub na mokro. Te pierwsze nadają się do każdej powierzchni, a modele sprzątające na mokro mogą dodatkowo nam pomóc w wypraniu dywanu, czy wykładziny. W sklepach ze sprzętem do gospodarstwa domowego znajdziemy klasyczne odkurzacze o różnej mocy ssącej, które świetnie się nadają do mieszkań i małych domów, ponieważ mają niewielkie rozmiary i są stosunkowo lekkie. Odkurzacze centralne są już specjalistycznymi sprzętami do zadań specjalnych. Możemy je kupić w sklepach z urządzeniami przemysłowymi, ponieważ nadają się one do wykorzystania w dużych zakładach, ale także w biurowcach, czy piętrowych budynkach. Centralne odkurzacze mają dużo większą moc ssącą niż zwykłe modele, ponieważ mają większy i mocniejszy silnik, przez co pobierają nieco więcej energii elektrycznej w trakcie pracy. Montaż takie sprzętu wymaga pewnych zmian, ponieważ trzeba pociągnąć do każdego pomieszczenia przewody odkurzacza i zakończyć je małymi otworami w ścianach, do których podpina się rurę ssącą. To bardzo wygodny sposób sprzątania, bo nie musimy mieć przy sobie urządzenia.

Cena centralnego odkurzacza jest znacznie wyższa od zwykłych modeli dostępnych w każdym sklepie ze sprzętem do gospodarstwa domowego. Świetnie się sprawdzają w biurowcach, w których jedna firma świadczy usługi sprzątające na każdym piętrze.

Back To Top