wtorek, 23 sierpnia, 2022
donica
Wyposażenie domu

Donice – jakie wybrać?

Donice to ważny element naszego domu. Rośliny nadają mu przyjemny i przytulny charakter, ale muszą jednak być odpowiednio oprawione. Takie doniczki jakie dostajemy w supermarkecie razem z rośliną są bure i brzydkie.

Jakie donice najlepiej wybierać?

donicaDobrze jest je przesadzić do czegoś ładniejszego i praktyczniejszego. Dobre donice powinny być dopasowane do rośliny. Jeśli wiemy, ze będzie się ona bardzo rozrastać to lepiej jest kupić od razu większe nowoczesne krzesła donice, niż kupować mniejsze i potem bawić się w przesadzanie roślin. To tylko doda nam niepotrzebnej pracy. Nowoczesne donice mogą być również dopasowane do naszego wnętrza. Mogą być w neutralnym kolorze, tak by były one niewidoczne i jedynie sam kwiat był wyeksponowany. Możemy także postawić na widoczne doniczki, które współgrają z innymi artykułami dekoracyjnymi do wnętrz. Mogą być nawet w jaskrawych kolorach, dzięki czemu będą wyróżniały się stojąc na parapecie, czy na stole. Donice betonowe zyskują na popularności, jednak nie każdemu będą odpowiadały. Ich kolor jest zawsze taki sam, choć można je przemalować, to jednak nie będzie to samo. Donice sprawdzą się również, na tarasie czy balkonie. Na pewno stół nowoczesny będzie pasował do takich betonowych donic. Jeśli nasz taras jest tylko odpowiednio duży, to na pewno znajdzie się miejsce na takie nowoczesne donice. Krzesło nowoczesne również nie zajmuje dużo miejsca, więc znajdziemy przestrzeń na jakieś ładne dekoracje w doniczkach. Kolorowe kwiaty pasują wszędzie.

Stare krzesło ogrodowe może nadać się na półeczkę, mały stoliczek na którym je postawimy. Takie donice nie mogą być oczywiście zbyt ciężkie, by krzesło mogło je utrzymać bez kłopotów, ale z tym na pewno nie będziemy mieli z tym problemu.

Back To Top