środa, 31 sierpnia, 2022
Dozownik barwnika
Przemysł

Dozownik barwnika i inspekcja fabryki

Inspekcje tak jak każde sprawdzanie fabryki nigdy nie jest niczym przyjemnym. Najpierw wszystko trzeba samemu posprawdzać, wszystko przygotować, a pracownicy mają być przeszkoleni, żeby wszystko funkcjonowało tak jak stanowią przepisy, a nie jak to zwykle wygląda.

Dozownik barwnika bez znaczenia

Dozownik barwnikaNajczęściej ma się czas na takie rzeczy, jednak czasem kontrole przybywają niespodziewanie i wtedy pojawia się problem. Ostatnio u nas niestety miała miejsce taka kontrola z zaskoczenia i wykazała kilka nieprawidłowości. Najpierw oczywiście sprawdzali czy wszystkie sprzęty są w pełni sprawne i są odpowiednio zabezpieczone, więc czy tez pracownicy na swoich stanowiskach są bezpieczni. Jakiś tam podajnik do tworzyw sztucznych na pewno nic by nam nie zrobił, bo przecież go nie rozkręcą i nie sprawdzą wszystkiego w środku. Termostaty do form mogą być nagrzane, ale w końcu odgrywają ważna funkcję i można powiedzieć, że to normalne. Na pewno tego nie sprawdzą. Dozownik barwnika nie ma większego znaczenia i ich nigdy nie sprawdzają, bo co kogo obchodzi kolor tworzywa. Dozownik grawimetryczny też jest poza zasięgiem ich zainteresowania. Jednak bezpieczeństwo to już co innego przyłapali ans na tym, ze regulatory gorących kanałów nie pracowały prawidłowo. Jest to bardzo ważny przyrząd, ponieważ sygnalizuje on nam różne nieprawidłowości odnośnie procesu produkcyjnego. Zepsuły się one już jakiś czas temu, ale potem dawaliśmy sobie jakoś radę i tak jakoś temat zniknął. Dostaliśmy za to dotkliwą karę i zapowiedzieli, że wkrótce znowu wpadną do ans z kontrolą, żeby sprawdzić, czy wymieniliśmy wadliwy sprzęt.

Również jakość naszej klimatyzacji nie do końca im się spodobała, bo ostatnio nic w niej nie było czyszczone ani wymieniane. To też musi zostać konieczne naprawione do czasu następnej kontroli z jaką musimy się zmierzyć.

Back To Top