wtorek, 23 sierpnia, 2022
Motoryzacja

Drugie życie poduszko powietrznej

 

We współczesnych samochodach standardem się stało montowanie elementów bezpieczeństwa takich jak poduszki powietrze. Te systemy w połączeniu z pasami mają nam zagwarantować bezpieczeństwo w przypadku kolizji lub wypadku. Chronią nasze ciało przed uszkodzeniami na skutek uderzenia i sprawiają, że czujemy się bezpieczniejsi.

Metody regeneracji airbagu

regeneracja airbagOczywiście w chwili, gdy zdarzy nam się nieoczekiwana kolizja poduszki powietrzne wystrzelą i uratują nam życie. Trzeba jednak pamiętać, że ten system nie przewiduje automatycznego ponownego załadowania poduszek powietrznych w tryb gotowości, zatem raz wystrzelone poduszki powietrzne bez interwencji nie nadadzą się już ponownie do użytku. Jeśli uszkodzenia auta nie są poważne i chcemy nadal je użytkować, to w ramach naprawy naszego auta konieczna jest regeneracja airbag, czyli zespół czynności naprawczych prowadzących do możliwości dalszego użytkowania poduszek powietrznych. Na wstępie od razu chciałbym nadmienić, że nie jest to prosta naprawa, gdyż airbag samochodowy to dość skomplikowany element. Z tego właśnie powodu nie należy zlecać go niespecjalistycznej firmie, a takich na rynku niestety nie brakuje. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz airbag nie zawiedzie nas następnym razem, to lepiej jest w tym przypadku postawić na fachowców. Aby poduszki można było ponownie użytkować trzeba w takim zestawie wymienić wiele elementów.

Elementy do regeneracji poduszek powietrznych powinny posiadać także odpowiednie certyfikaty, które gwarantują, że nie zawiodą nas w sytuacji kryzysowych. Myślę, że w tym przypadku nie warto oszczędzać, w końcu po co komuś poduszka powietrzna, która może nie wystrzelić w odpowiednim momencie. Zakup niepewnych elementów to w zasadzie strata pieniędzy i narażanie nas na niebezpieczeństwo.

 

Back To Top