piątek, 02 września, 2022
Turystyka

Ferie w Zakopanem

Ferie to szczególny czas zwłaszcza dla dzieci. Jednak nie tylko, zarówno dzieci, jak i dorośli długo ich wyczekują. Warto spędzić je aktywnie. Jest to jedyna okazja w roku aby, wyjeżdżając w góry cieszyć się białym puchem. Niestety w naszym kraju zazwyczaj nie możemy cieszyć się śniegiem, chyba, że pojedziemy na południe. Warto ten czas spożytkować na aktywny wypoczynek

Białe szaleństwo w Zakopanem

apartamenty w ZakopanemIdealnym miejscem na aktywne spędzanie czasu podczas ferii zimowych wydaje się być Zakopane. Zima na Podhalu i Zakopanem to przede wszystkim swietnie przygotowane stoki. Znajdzie się tu mnóstwo atrakcji, dla miłośników białego szaleństwa. Warto również zaznaczyć, że jeśli chodzi o cenę, to apartamenty w Zakopanem wcale nie odstraszają turystów. Przez ostatnie lata ich cena znacząco spadła. Bardzo trudno jednoznacznie stwierdzić dlaczego tak jest. Jest to jednak dla nas, turystów, bardzo dobra wiadomość. Zakopane to nie tylko stoki narciarskie. Każdy znajdzie tu zapewne coś dla siebie. Nawet ten, kto na nartach nie jeździ w ogóle. Zakopane to bowiem nie tylko stoki, to również różnego rodzaju lodowiska, które zazwyczaj zlokalizowane są tuż przy wyciągach, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi, nie ma bowiem kłótni, oczywiście zakładając, że jedziemy większą grupą, czy na narty, czy na lodowisko. Zakopane to oczywiście również tak bardzo znane Krupówki, gdzie kupimy najpyszniejszy na świecie ser- oscypek.

Ferie to przede wszystkim czas aktywnego wypoczynku. Udowodniono naukowo, że zarówno organizm, jak i mózg regeneruje i ,,ładuje” się szybciej, nie jak gnijemy w domu na kanapie przed telewizorem, ale w momencie, kiedy czas wolny spędzamy aktywnie. Jest to jedyna taka szansa w roku, kiedy bez wyjeżdżania z kraju możemy bez zahamowań cieszyć się śniegiem.

Back To Top