poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
Wyposażenie domu

Firana szyta na zamówienie

Okno bez firan jest jak dom bez domowników, puste i zaniedbane. Odpowiednio dobrana zasłona potrafi zdziałać cuda i nadać ciepły klimat w pomieszczeniu. Wewnętrzna oprawa okien jest niezbędna i wie to każda gospodyni domowa oraz każdy projektant wnętrz. Małe dodatki są istotne ,bo tworzą specyficzną całość.

Kto wykonuje firany na zamówienie?

firana na zamówienieMając duży dom, mamy  sporo okien, które muszą być zasłonięte szczególnie od strony ulicy lub domów sąsiadów. Jeżeli okna mają typowy, europejski rozmiar, to w każdym sklepie bez problemu dobierzemy odpowiedni model, jeżeli natomiast nasze okna odbiegają od normy, to zostaje nam tylko zakup na wymiar, albo szycie u zaprzyjaźnionej krawcowej. Firana na zamówienie jest wykonana przez najlepsze w swoim fachu krawcowe, bo nie jest to łatwe zadanie. Dobór właściwego materiału na firanę jest kluczowy, bo od niego będzie zależało jak się ona będzie układała, kiedy ją założymy na karniszu. Mamy do wyboru klasyczne żabki na szynie albo koła wszyte w górną część materiału, które się nakłada na rurki karnisza. Firany uszyte na zamówienie mogą mieć dowolny rozmiar, bo sami o nim decydujemy. Możemy mieć firanki zakończone lamówką, falbaną albo ozdobnymi frędzlami. Jeżeli nasze okno znajduje się wysoko nad ziemią, to materiał powinien sięgać maksymalnie do wysokości parapetu. W przypadku okien balkonowych, lepiej się prezentują firany do samej ziemi, bo poza elementem dekoracyjnym, zabezpieczają nasz dom przed niechcianymi owadami, które ochoczo wlatują przez otwarte okna.

Dobra krawcowa potrafi doradzić właściwy wybór, ponieważ zna się na właściwościach materiałów. Dekoracyjne zdobienia i dodatki oraz najmodniejsze teraz falbany, zmienią nie do poznania nasze okna w domu. Zakup firan na zamówienie jest zdecydowanie tańszy niż w sklepie.

Back To Top