wtorek, 23 sierpnia, 2022
Biznes

Funkcjonalne kasy Datecs

Wybór najlepszej kasy fiskalnej wcale taki prosty nie jest, gdyż na rynku znajdziemy przynajmniej kilkunastu producentów tegoż sprzętu. Każdy z nich oferują wiele modeli kas i drukarek fiskalnych, które sprawdzą się w różnych warunkach.

Z czego składają się kasy fiskalne?

datecs onlineDla wielu przedsiębiorstw kasa fiskalna jest podstawowym urządzeniem do rejestrowania sprzedaży, ponieważ obowiązek jej posiadana nakłada na nie ustawa o podatku od towarów i usług. Przede wszystkim muszą ją mieć działalności gospodarcze, które prowadzą sprzedaż towarów lub usług dla klientów indywidualnych, czyli nieprowadzących firmy. Są też wyjątki i na pewno dotyczą one przedsiębiorstw, których roczne dochody za poprzedni rok kalendarzowy nie przekroczyły dwudziestu tysięcy złotych. Od kilku lat na rynku można znaleźć kasy Datecs online, które muszą nabyć jedynie niektórzy przedsiębiorcy, zgodnie z listą udostępnioną przez stosowne organy państwowe. Różnią się one od poprzednich modeli tym, że mają wbudowany moduł do zdalnego łączenia się i przesyłania fiskalnych raportów dobowych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Tego typu kasa może być w klasycznej wersji stacjonarnej lub mobilnej. Te pierwsze muszą być stale podłączone do źródła zasilania, natomiast drugie można przenosić w dowolne miejsce, bo mają wbudowane wydajne akumulatory. Firma Datecs w swojej ofercie posiada nie tylko klasyczne i mobilne kasy, ale także drukarki fiskalne, czytniki kodów kreskowych, szuflady kasowe, wagi czy terminale płatnicze.

Na zakup kasy fiskalnej przeważnie trzeba przeznaczyć od tysiąca do nawet dwóch – trzech tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć usługę serwisową, polegającą na montażu, konfiguracji i fiskalizacji kasy. Trzeba też pamiętać, że co dwa lata trzeba wykonywać jej przeglądy techniczne.

Back To Top