poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
Technologia

Gaz gaśniczy, który nie pozostawia osadów i nie powoduje korozji

Na polskim rynku pojawił się zupełnie nowy system gaszenia pożarów. System ten wykorzystuje gaz, jakim jest heptafluoropropan. Gaz ten w skrócie nazywany jest FM-200. Jak każdy środek gaśniczy, ten również przystosowany jest do gaszenia konkretnych rodzajów pożaru.

Bezpieczny i nieprzewodzący prądu gaz gaśniczy FM-200

systemy przeciwpożarowe fm200Gazem FM-200 można gasić pożaru ciał stałych, czyli tzw. pożary klasy A oraz pożary cieczy, a więc pożary klasy B. Dodatkowo FM-200 nadaje się idealnie do gaszenia urządzeń pod napięciem, ponieważ nie doprowadza do ich uszkodzenia. Nawet jeśli w gaszonym pomieszczeniu przebywają ludzie lub zwierzęta, to FM-200 nie stanowi dla nich żadnego zagrożenia. Warto o tym pamiętać, bo inne środki gaśnicze niestety nie są bezpieczne dla człowieka. Wystarczy wspomnieć tutaj o dwutlenku węgla, który przez długi okres czasu był środkiem wykorzystywanym do gaszenia pożarów. Takie systemy przeciwpożarowe fm200 umożliwiają ewakuację ludzi z pomieszczeń objętych pożarem. Gaz gaśniczy FM-200 ma też wiele innych zalet. Warto wspomnieć o tym, że jest to gaz całkowicie bezbarwny, więc w trakcie ewakuacji nie ogranicza widoczności. Oprócz tego gaz nie pozostawia absolutnie żadnych osadów w trakcie akcji gaśniczej. W czasie gaszenia urządzeń elektronicznych bardzo ważne jest to, by gaz nie przewodził elektryczności. Taki jest właśnie FM-200 – nie powoduje żadnych uszkodzeń, a nawet nie przyczynia się do powstawania korozji.

Właśnie dlatego warto zdecydować się na system przeciwpożarowy, który wykorzystuje heptafluoropropan. Ten nowoczesny gaz gaśniczy wykorzystywany jest w domach jednorodzinnych, magazynach, przedsiębiorstwach i wielu innych miejscach. Instalacja całego systemu nie jest skomplikowana. System szybko wykrywa pożar i reaguje wydzielaniem bezpiecznego gazu gaśniczego FM-200.

Back To Top