wtorek, 23 sierpnia, 2022
Ochrona osób i mienia

Gdzie kupić puszkę instalacyjną?

W niektórych obiektach oprócz tradycyjnych układów takich jak chociażby wentylacja, ogrzewanie czy elektryka konieczne jest stosowanie dodatkowych urządzeń i systemów zwiększających bezpieczeństwo. Sytuacja taka ma miejsce w momencie, gdy na terenie budynku przebywa jednocześnie wiele osób. Wszystkie budynki, które podlegają pod dodatkowe wymogi są ujęte w obowiązujących aktach prawnych.

Do czego służą puszki instalacyjne?

puszka instalacyjnaJednym z największych zagrożeń jest wystąpienie ognia, które powodować może nie tylko duże straty materialne lecz również niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia ludzkiego. W związku z tym w takich nieruchomościach wykorzystywane są dodatkowe systemy umożliwiające szybkie wykrycie zagrożenia, przekazanie stosownej informacji oraz podjęcie natychmiastowych działań. Mowa tutaj o instalacjach niskoprądowych do których zaliczyć można system sygnalizacji pożaru. Może się on składać z wielu elementów, z których najważniejszymi są: czujki, centrale czy sygnalizatory. W celu podłączenia urządzeń wykonawczych do linii należy użyć specjalnego osprzętu. Przeważnie wykorzystywana jest puszka instalacyjna, w której umieszczony jest bezpiecznik. Dzięki temu w momencie, gdy urządzenie do niej dołączone ulega uszkodzeniu jest podtrzymana ciągłość linii. Warto wspomnieć, że dostępne są różne odmiany puszek, które mogą być wykorzystywane nie tylko do podłączania urządzeń wykonawczych lecz również łączenia czy rozgałęziania przewodów.

Oprócz tego osprzęt taki jest dostarczany przez wielu różnych producentów, którzy do jego wytworzenia wykorzystują zarówno blachę jak i również tworzywo sztuczne. Bez względu na rodzaj materiału wykorzystanego do wykonania obudowy we wnętrzu znajdują się kostki ceramiczne, które zapewniają bezpieczne połączenie nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach. Dodatkowo osprzęt ten musi posiadać stosowne certyfikaty i atesty.

Back To Top