wtorek, 23 sierpnia, 2022
Zdrowie

Gdzie można wykonać zabieg sprawdzonej mezoterapii w Szczecinie?

 

Ludzie coraz częściej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Okazuje się, że są to zabiegi skuteczne. Oczywiście na efekty takich zabiegów trzeba nieco poczekać i na pewno nie wystarczy jeden zabieg, by od razu pozbyć się wielu problemów skórnych.

Gabinety kosmetyczne w Szczecinie wykonujące zabieg mezoterapii

sprawdzona mezoterapia w SzczecinieMezoterapia to jeden z chętniej wykonywanych zabiegów. Jest to zabieg wykonywany nie tylko w przypadku medycyny estetycznej. Mezoterapia znajduje zastosowanie również w medycynie konwencjonalnej. Korzysta się z mezoterapii w leczeniu bólu, w chorobach z degeneracją, w urazach (zwłaszcza urazach sportowych). W medycynie estetycznej mezoterapię stosuje się przede wszystkim na twarz. Jest ona wykorzystywana w przypadku zwiotczenia skóry i jej szybkiego starzenia się, zmarszczek. Do tego wszystkiego można zastosować mezoterapię na rozstępy, na cellulit, a nawet na nadmierne wypadanie włosów. Zabieg mezoterapii wcale nie jest skomplikowany. Taka sprawdzona mezoterapia w Szczecinie polega na wprowadzeniu różnych substancji śródskórnie czyli do skóry właściwej. Mogą to być substancje lecznicze jak w przypadku leczenia urazów czy bólu (głównie w medycynie konwencjonalnej), ale również substancje przeciwzmarszczkowe, regenerujące, prowadzące do nawilżenia skóry twarzy i nie tylko. Mezoterapia ma kilka rodzajów. Zwyczajowo stosuje się mezoterapię igłową w wielu gabinetach kosmetycznych. Do tego typu mezoterapii używa się strzykawek z igłą, która jest bardzo cienka i krótka. Wprowadza się igłę do skóry i śródskórnie dochodzi do uwolnienia substancji, które mają pomóc w konkretnym problemie.

Można stosować także mezoterapię bezigłową oraz sonoforezę i jonoforezę. Trzeba jednak pamiętać, że jeden zabieg mezoterapii nie wystarczy. Pierwsze efekty można zauważyć po kilku wykonanych zabiegach.

 

Back To Top