środa, 24 sierpnia, 2022
Przemysł

Gdzie wykorzystuje się końcówki kablowe rurowe?

W technologi korzysta się od lat z tych samych rozwiązań, które są uniwersalne. Do takich rozwiązań należy korzystanie z przewodów miedzianych do różnych urządzeń. Przewody miedziane najczęściej potrzebują specjalnych końcówek kablowych.

Po co mocuje się końcówki kablowe?

końcówki kablowe ruroweKońcówki rurowe wykorzystuje się na końcach żył miedzianych. Bez nich niemożliwe byłoby podłączanie przewodów do różnych szyn zbiorczych czy rozdzielnic. Dzięki temu w przewodach zmniejsza się ryzyko przegrzania, co mogłoby wpłynąć na wszelkie awarie takich przewodów. Dodatkowo takie końcówki izolują wszelkie przewody. Jest wiele odmian końcowej kablowych, wszystko zależy to od naszych potrzeb. Jedną z odmian końcówek kablowych są końcówki kablowe rurowe. Można je podzielić na takie, które są zgodne z normą DIN, czyli norm dotyczących mocowań, oraz takich, które posiadają parametry wykraczające poza normę. Takie końcówki różnią się przede wszystkim ilością otworów. W końcówkach może znajdować się jeden lub dwa otwory, ale mogą zostać także wykonane pod indywidualne zamówienie i wtedy można wykonać jeszcze jeden otwór. Końcówki dobiera się poprzez dopasowanie ich napięcia, które panuje w przewodach. Inne końcówki wybiera się do przewodów, które pracują na niskim napięciu, a inne do systemów, które pracują w wysokim napięciu. Przy zakupie trzeba zwrócić także uwagę na rozstaw, jaki panuje między otworami przewodów, Jest to ważne, ponieważ to umożliwia nam dopasowanie ich do przewodów. W otwory końcówek umieszcza się śruby, a następnie zaciska.

Końcówki kablowe to inaczej końce rur miedzianych, które potem są podłączane do przewodów rozdzielnic lub szyn zbiorczych. Końcówki rurowe to jeden z typów końcowej, które charakteryzują specjalne otwory, które pozwalają na umieszczanie w ich środku specjalnej śruby.

Back To Top