czwartek, 25 sierpnia, 2022
Technologia

Grzejniki kanałowe z wentylatorami – innowacyjność dla każdego

 

Moim wpisem chciałbym poruszyć temat bardzo innowacyjny. Artykuł kieruję do osób zainteresowanych nowoczesnym wystrojem, ułożeniem mieszkania lub domu. Patrząc na aluminiowe lub czysto „peerelowskie” żeliwne grzejniki łatwo dostać białej gorączki. Taki szczegół potrafi czasami mocno zepsuć nasze pomysły dotyczące wystroju. Jak sobie z tym radzić?

Grzejnik kanałowy – innowacja dla każdego

grzejnik kanałowy z wentylatoremWłaśnie w tym momencie producenci stosują ukłon w stronę konsumenta! Grzejnik kanałowy z wentylatorem to świetne rozwiązanie problemów. Uważam tak dlatego, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, potrzeba tylko wbudować go w podłogę. Wentylator zapewnia ruch powietrza w pomieszczeniu, a kierowanie jego temperaturą jest bardzo łatwe i wygodne. Ten system grzewczy, jak się okazuje, sprawdza się też w domach z oknami o dużej powierzchni, tak jak na przedstawionej grafice. W jaki sposób? Zauważmy, że absolutną normą jest kaloryfer wiszący tuż pod oknem. To nie jest głupi zwyczaj, ani przypadek. Właśnie w tym miejscu jego praca jest bardzo efektywna. Kaloryfer najlepiej pracuje, gdy umieścimy go w najchłodniejszym miejscu, czyli tak jak wyżej, pod oknem. Absolutnie niemożliwe jest zastosowanie zwykłego grzejnika w budynkach o bardzo przeszklonych ścianach. Byłoby to coś naprawdę rzucającego się w oczy, na pewno w sposób negatywny. Właśnie w tym momencie przewaga grzejnika kanałowego z wentylatorem wychodzi na światło dzienne. Sprzęt montowany w podłodze, jest o wiele mniej widoczny, pozwala zachować estetykę dużych okien, a nadal pozostaje umieszczony w najlepszym dla siebie miejscu.

Jeśli chodzi o wystrój wnętrz i systemy grzewcze nie możemy narzekać, że producenci pozostają technologicznie w tyle. Mody oraz trendy się zmieniają, mamy dzięki temu możliwości postępowania z duchem czasu. W moich oczach takie rozwiązania są objawem postępu, lecz tak naprawdę każdy powinien zastanowić się sam, czy nie woli takiego sposobu na ciepło, niż tradycyjnego.

 

Back To Top