piątek, 26 sierpnia, 2022
gra planszowa
Rozrywka

Historia gier planszowych

W historii człowieka już od zarania dziejów czynnikami popychającym nasz cywilizacyjny rozwój do przodu były nasze, w pierwszej kolejności podstawowe, a w następnej wyższe potrzeby.

Jaką historię mają gry planszowe?

gra planszowaPotrzeba zdobywania jedzenia prowadziła do powstawania coraz lepszego ekwipunku myśliwskiego, a potrzeba rozrywki? No właśnie. To już w czasach starożytnych natkniemy się na pierwsze gry planszowe, jak na przykład senet, czy tryktrak. Gra planszowa jako taka, stała się szybko jednym z ulubionych sposobów rozrywki ludzi wszystkich klas społecznych. Około VI wieku pojawiły się szachy, w Polsce spopularyzowane w okresie renesansu. Przez lata planszówki bardzo wyewoluowały i dzisiaj, obok klasyków takich jak właśnie szachy, czy warcaby, możemy kupić w sklepie gry zawierające różne łamigłówki. Odwiedzając sklep z grami planszowymi, łatwo zauważymy też popularność gatunku znanego jako rpg. Gry polegające na odgrywaniu ról konkretnych bohaterów w drużynie śmiałków stały się bardzo popularne i mają dzisiaj spory udział w rynku sprzedawanych planszówek. Najpopularniejszym systemem jest oczywiście system D&D, czyli skrót od „Dungeons & Dragons”, uważanej jednocześnie za prekursorkę gatunku. Biorąc pod uwagę bogatą historię gier planszowych i ich popularność na przestrzeni dziejów, nie ma nic dziwnego w tym, że jest dziś tyle rodzajów różnych planszówek i możemy znaleźć je praktycznie w każdym dziale zabawkowym większego marketu. Nie tylko tam jednak.

Są przecież całe sklepy zajmujące się tylko i wyłącznie grami, a często też możemy natknąć się na samodzielne wyspy z planszówkami i karciankami w korytarzach galerii handlowych.

Więcej przeczytasz na stronie:

https://www.moriongames.pl/

Back To Top