wtorek, 23 sierpnia, 2022
Budownictwo

Izolacja pianką poliuretanową

Ocieplanie najczęściej kojarzone jest z metodą lekką mokrą. Sposób ten wykorzystuje styropian, który bez wątpienia do tego momentu był najbardziej popularnym ze wszystkich dostępnych materiałów termoizolacyjnych. Jednak trzeba podkreślić, że obecnie mamy o wiele więcej możliwości i jeśli tylko chcemy to możemy ocieplić nasz dom o wiele skuteczniej i szybciej niż z użyciem wspomnianego materiału.

Skuteczna termoizolacja pianą PUR

ocieplanie pianką ostrów mazowieckaStyropian jest do ocieplania stosowany od kilkudziesięciu lat. Wykorzystuje się go zarówno do ocieplania elewacji od zewnątrz jak również można używać go w pomieszczeniach przy ocieplaniu wylewki pod płytki. Zastosowanie styropianu jest bardzo szerokie ale nie jest powiedziane, że musimy ograniczać się do korzystania tylko z tego materiału. Świetnym pomysłem może być ocieplanie pianką Ostrów Mazowiecka jest zaś jednym z tych miast, w którym z łatwością znaleźć można sprawdzone firmy, które się tego typu zadaniami zajmują każdego dnia. Pianka poliuretanowa używana do ocieplania domów jest w stanie przepuszczać również parę wodną. Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia kondycji budynku. Chodzi bowiem o to, że dzięki tej zdolności znacznie redukuje się ryzyko pojawiania się mostków termicznych. Tym samym spada ryzyko występowania wilgoci w budynku. Stosować piankę PUR można niemalże na każdym elemencie naszego domu.

Obecnie funkcjonuje całe mnóstwo sprawdzonych firm, które świadczą usługi z zakresu ocieplania domów przy użyciu pianki poliuretanowej. Kontaktując się z nimi możemy poprosić o spotkanie oraz wstępną wycenę. Dzięki temu będziemy mogli sami ocenić czy bardziej opłacalne będzie dla nas ocieplanie pianką poliuretanową czy też przy użyciu innych materiałów. Jednak raczej przekonamy się do pierwszej opcji.

Back To Top