piątek, 26 sierpnia, 2022
Zwierzęta domowe

Jak chronić psa przed pchłami?

Pchły są wyjątkowo irytującymi małymi szkodnikami i mogą być koszmarem zarówno dla psa, jak i jego właściciela. Najlepsze środki stosowane aby utrzymać psa z dala od pcheł, mają zazwyczaj charakter zapobiegawczy. Jeśli pchły znajdują się już na ukochanym zwierzaku, istnieje wiele sposobów na ich zabicie. Oto kilka skutecznych sposobów zabijania pcheł i powstrzymywania tych pasożytów przed wyrządzeniem szkody psu.

Najlepsze sposoby ochrony przed pchłami

ochrona przeciw pchłom dla psaLeki miejscowe są bardzo skuteczne w uodpornianiu organizmu psa na pchły. Najczęściej dostępne w postaci kropli. Ich największą zaletą jest to, że pływanie, kąpiel czy deszcz nie ma wpływu na ich efektywność, która jest zapewniona przez kilka tygodni po zastosowaniu. Przed użyciem jakiegokolwiek konkretnego produktu do nakrapiania należy uważnie przeczytać wszystkie etykiety, aby upewnić się, że wybiera się najbardziej odpowiedni produkt w zależności od wielkości i wieku psa. Jeśli pies cierpi z powodu poważnej inwazji pcheł, stosowanie doustnych leków wraz z lekami miejscowymi, przyspieszy proces powrotu do zdrowia. Ochrona przeciw pchłom dla psa w postaci pigułek podawana raz w miesiącu ma na celu zakłócenie cyklu życiowego pcheł. Jedną z największych korzyści stosowania doustnych leków jest to, że nie trzeba się martwić, że dzieci będą miały kontakt z psem. Można również wykąpać swojego psa specjalnym szamponem, który zabija pchły. Jest to niedroga metoda zapobiegawcza zapewniająca bezpieczeństwo zwierzęciu w sezonie pcheł lub przez cały rok. Wadą tej metody jest to, że musi być stosowana dość często, ponieważ szampony nie mają tak długiego efektu działania jak leki.

Zapobieganie pchłom jest najłatwiejszym i najbardziej opłacalnym sposobem radzenia sobie z tymi pasożytami. Koszty i niedogodności związane z zapewnieniem psu ochrony są znacznie niższe niż w przypadku leczenia zwierzęcia, które już ma pchły. Jak w przypadku większości rzeczy, zapobieganie jest lepsze i łatwiejsze niż leczenie.

Back To Top