sobota, 27 sierpnia, 2022
kolce na ptaki
Zakupy

Jak pozbyć się gołębi – kolce na ptaki, spiralki, siateczki…

Gołębie w wielu miastach uważane są za poważnego konkurenta dla egipskich plag, na które nie pomoże nie tylko złożenie w ofierze jednego baranka, ale nawet całego stada baranów. Tu trzeba innych rozwiązań, dlatego ludzkość, zawsze szukające rozwiązań problemów, które sama sobie stworzyła, wynalazła kolce na ptaki.

Skuteczne kolce na ptaki i siatki

kolce na ptakiOczywiście, wiele osób postulowałoby zastosowanie czegoś skuteczniejszego i bardziej ostatecznego, jednak legalnie można stosować wyłącznie metody humanitarne, dlatego kolce na ptaki zdobywają coraz większą popularność. Obok na rynku pojawiły się również takie metody jak na przykład spirale, siatki (które pozwalają na zabezpieczenie większego terenu, takiego jak podwórze kamienicy), jednak w rankingu najczęściej wybieranych zdecydowanie dominują kolce na gołębie. Są one tępe (nie stosuje się zaostrzonych) i wykonane ze stali kwasoodpornej, nierdzewnej – nie łudźmy się jednak, że chodzi tu wyłącznie o ich większą trwałość. Taki materiał, obrobiony w ten sposób, sprawia, że nawet jeśli jakiś gołębi samobójca spróbuje się na niego nadziać, to raczej nie da rady, a jeśli da radę, to nie złapie zakażenia krwi od zardzewiałego kolca. Kolce przeciwko ptakom muszą być dla nich bezpieczne. Z takiego samego materiału wykonuje się spirale i linki, natomiast siatki tworzone są z polietylenu. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji jak kolce przeciw gołębiom, które przynajmniej z daleka wyglądają groźnie.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pomogą pozbyć się plagi gołębi z budynku i jego najbliższej okolicy. Warto się nimi zainteresować, aby skuteczne chronić się przed nieustannym gruchaniem i wszechobecnymi gołębimi odchodami.

Back To Top