wtorek, 23 sierpnia, 2022
Usługi

Jak rozumieć wynik audytu energetycznego?

Na terenie zakładów przemysłowych w każdej chwili zachodzi wiele procesów. Do ich realizacji potrzebne są spore ilości energii. Wszelkiego rodzaju media takie jak prąd czy ciepło nieustannie drożeją. Wszystko to sprawia, że inwestorzy czy osoby odpowiedzialne za zarządzanie firmą decydują się podjąć i wdrożyć działania optymalizacyjne. Mają one na celu zmniejszenie zapotrzebowania na wyżej wspomniane media oraz zwiększenie wydajności i przepustowości.

Jak zoptymalizować zużycie energii w zakładzie?

audyt energetyczny cenaJest to niezwykle istotne. W tym celu zlecany jest profesjonalny audyt energetyczny cena takiej usługi jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wielkość zakładu oraz poziom skomplikowania procesów tam zachodzących. Od tego zależy w dużej mierze czas trwania audytu. W najprostszych przypadkach jest on możliwy do przeprowadzenia w ciągu kilku dni. Najbardziej złożone zajmują przeważnie kilka miesięcy. W wielu zakładach konieczne jest podjęcie współpracy z technologami czy innymi osobami odpowiedzialnymi za konfigurację maszyn. Nierzadko bowiem istnieje potrzeba lepszego zrozumienia procesu w celu dostosowania ustawień, które mogą go polepszyć. Wynikiem końcowym prowadzonego audytu jest sporządzenie raportu, w którym znajduje się szczegółowy opis co do sytuacji obecnej oraz możliwych do wdrożenia działań. Czynności te są przeważnie pogrupowane pod kątem pilności ich wdrożenia.

Dodatkowo przy każdej pozycji podany jest szacunkowy efekt, który może być osiągnięty. Dzięki temu osoba zlecająca przeprowadzenie audytu ma bezpośredni podgląd na korzyści, które może on przynieść. W ten sposób można zaplanować przyszłe inwestycje, których celem są przede wszystkim oszczędności związane z zakupem mediów takich jak prąd czy ciepło. Jak widać obecnie konieczna jest optymalizacja zachodzących procesów szczególnie w zakładach przemysłowych.

Back To Top