piątek, 02 września, 2022
Usługi

Jak uzyskać zwrot za zapłaconą w Belgii akcyzę?

Jestem właścicielem dużej firmy. Dosyć często jeżdżę do Belgii w interesach. Wiąże się to dla mnie z dużymi kosztami związanymi z podróżami. Dowiedziałem się ostatnio skądinąd, że w takiej sytuacji należy mi się zwrot akcyzy zapłaconej w Belgii. Nie miałem pojęcia, że istnieje taka możliwość, ale od razu zainteresowałem się tym tematem, ponieważ były to dla mnie dosyć znaczne kwoty.

Uzyskałem zwrot za zapłaconą w Belgii akcyzę

zwrot akcyzy z BelgiiZależało mi na tym, aby znaleźć rzetelne i konkretne informacje na ten temat. Poszukiwania takich informacji rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: zwrot akcyzy z Belgii, i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć konkretne informacje na ten temat na stronie urzędu skarbowego. Dowiedziałem się, że w przypadku krajów unii europejskiej, a do takich krajów zaliczała się Belgia, nie ma już obowiązku rejestracji w zagranicznych urzędach skarbowych, żeby uzyskać zwrot zapłaconej akcyzy czy podatku vat. Całą sprawę można załatwić za pośrednictwem krajowego urzędu skarbowego właściwego ze względu na siedzibę firmy. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek o zwrot zapłaconej akcyzy do dnia 30 września roku następnego. Dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców jest fakt, że taki wniosek można złożyć drogą elektroniczną za pomocą platformy epuap, podpisując go wcześniej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub potwierdzając za pomocą czytnika e – dowodów.

Zdecydowałem się złożyć ten wniosek, co jak się okazało było bardzo proste. Zgodnie z terminami zawartymi w ordynacji podatkowej, urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie złożonego przez nas wniosku. Ja jednak już po tygodniu otrzymałem decyzję administracyjną z której wynikało jak wysoki zwrot akcyzy mi się należy, a w ciągu najbliższych dni roboczych otrzymałem zwrot należności.

Back To Top