wtorek, 23 sierpnia, 2022
Usługi

Jak wykonać nadruk na torbie papierowej?

 

W związku z coraz większym obciążeniem środowiska naturalnego konieczne jest stosowanie alternatywnych rozwiązań. Jest to szczególnie ważne w przypadku opakowań jednorazowego użytku, które są stosowane zarówno w firmach jak i również sklepach wielkopowierzchniowych. Właśnie tam konieczne jest udostępnienie klientowi odpowiedniego opakowania, które pozwoli mu zabrać zakupy do domu.

Jak wygląda produkcja toreb papierowych?

torby papierowe z nadrukiem producentDo tej pory w tym celu powszechnie wykorzystywane były reklamówki foliowe. Niemniej jednak tego typu materiał stanowi duże obciążenie dla środowiska jeśli chodzi o czas ich rozkładu. Właśnie dlatego obecnie jako alternatywę stosuje się zróżnicowane torby papierowe z nadrukiem producent takich opakowań otrzymuje zamówienia z firm, które funkcjonują w różnych sektorach gospodarki. Mogą to być zarówno wielkie koncerny spożywcze, gdzie torby są udostępniane klientom jak i również przedsiębiorstwa, gdzie są one wykorzystywane w celu reklamy na targach czy konferencjach. Niemniej jednak zarówno w jednym jak i drugim przypadku zlecając wyprodukowanie określonej partii towaru należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry. Przy wycenie pod uwagę jest brana między innymi gramatura czy barwa papieru, z którego ma być wykonana torba. Dodatkowo zleceniodawca może zażyczyć sobie żeby torba miała wzmocnione dno czy uchwyt. Są to jedynie niektóre z możliwości modyfikacji.

Na jej powierzchnię przeważnie nanoszone jest logo jedno lub wielokolorowe oraz informacje towarzyszące. Do wyceny brany pod uwagę jest również wolumen zamówienia. Im jest on większy tym niższy koszt jednostkowy wyprodukowania pojedynczego opakowania. Jak widać obecnie coraz częściej materiały sztuczne są zastępowane przez ich naturalne odpowiedniki. Ma to na celu ochronę środowiska naturalnego, które jest bardzo obciążone wyrobami wykonanymi przez człowieka.

 

Back To Top