wtorek, 23 sierpnia, 2022
Usługi

Jak zmotywować podwładnych do pracy?

Niemal każdy pracodawca zastanawiał się kiedyś, jak sprawić, żeby jego podwładni wykonywali swoje obowiązki produktywnie. W każdym przedsiębiorstwie pracują różni ludzie, ciężko więc znaleźć złotą zasadę, która mówiłaby jak sprawić, żeby wszystkie zadania były wykonywane na czas, a pracownicy byli zadowoleni.

Gadżety i ubrania robocze to podstawa 

FH Karmi z ŁodziWydaje się jednak, że kluczem jest właśnie to ostatnie – zadowolenie. Jeśli pracownicy czują się w miejscu pracy dobrze, będą też dobrze pracować. Pracodawca powinien także dbać o to, by osoby, które zatrudnia, identyfikowały się z firmą. W tym celu musi po pierwsze wypracować dobrą atmosferę, a po drugie – sprawić, by miejsce pracy kojarzyło się dobrze. Ważne jest dbanie nie tylko o komfort, ale też o estetykę pracy. Istotne jest zorganizowanie pracownikom porządnych ubrań roboczych, w których będą czuć się dobrze. Można również na przykład rozdać pracownikom gadżety z logiem firmy, które można używać także w domu. W zależności od specyfiki prowadzonej przez nas działalności, dobrze zdecydować się na jakieś związane z firmą przedmioty. Są firmy, które robią loga na niemal każdym przedmiocie. FH Karmi z Łodzi czy firmy drukarskie z okolic oferują ubrania robocze albo inne, ciekawe gadżety z logiem. Takie przedmioty to może drobne rzeczy, ale pozwalają się utożsamić z firmą. Dobrze jest także zadbać, by pracownicy w czasie przerw mieli do dyspozycji dobrą kawę, herbatę lub jakieś przekąski. Jeśli jedzenie do pracy przynoszą sobie sami, to powinni mieć zapewnioną lodówkę i/lub mikrofalówkę. Pracodawca musi być także otwarty na dialog z pracownikami. Najlepiej co jakiś czas im przypominać, że z każdym problemem mogą zwrócić się do szefa.

Jeśli pracownicy mają dobrą atmosferę w pracy, ale, wykorzystując dobroć szefa, nie pracują efektywnie, warto ustanowić premie finansowe lub bonowe za dodatkowe wyniki.

 

 

Back To Top