poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
Moda

Jak znaleźć idealną koszulę biznesową?

Jako dyrektor szybko rozwijającej się firmy, muszę zawsze dbać o to, żeby odpowiednio ją zaprezentować. Nie bez powodu mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze – potencjalny klient w ciągu kilku sekund potrafi zdecydować, czy jestem osobą godną jego uwagi i zaufania, czy woli udać się do konkurencji.

Gdzie biznesowa koszula, tam udane negocjacje

koszule męskie biznesoweKiedy udało mi się awansować na wymarzone stanowisko, musiałem nauczyć się wielu nowych rzeczy. Przede wszystkim nigdy nie myślałem, że wygląd zewnętrzny może mieć aż tak duży wpływ na interesy. Szybko się przekonałem, że podczas różnego rodzaju obrad czy negocjacji najbardziej szanowani są ludzie ubrani niezwykle schludnie oraz wizytowo. Wszyscy wokół mieli idealnie dobrane garnitury i sprawiali wrażenie niezwykle ważnych osób. Dlatego kiedy tylko udałem się na pierwsze zakupy, poszedłem na dział, w którym znajdowały się koszule męskie biznesowe. Było ich tam bardzo dużo, a do tego wszystkie różniły się ceną, materiałem, kolorem i jakością wykonania. Uznałem jednak, że w tym przypadku nie warto zbytnio oszczędzać, jeśli koszula jest rzeczywiście dobra gatunkowo oraz komfortowa. Wybrałem kilka różnych, ale stonowanych odcieni i udałem się w kierunku przymierzalni. Obejrzałem i przymierzyłem mnóstwo koszul, zanim trafiłem na takie, na których najbardziej mi zależało. Przede wszystkim zwracałem ogromną uwagę na to, jak się w nich czuję. Musiały być wykonane z oddychającego materiału i nie krępować za bardzo ruchów. Dzięki temu mogłem mieć pewność, że będę czuł się w nich naprawdę dobrze, a tym samym zyskam nieco więcej uznania podczas zbliżających się spotkań biznesowych.

Każdego dnia jestem niezwykle zabiegany i spędzam mnóstwo czasu w służbowych podróżach. Dlatego zawsze przykładam dużą wagę do tego, by moje ubranie było przede wszystkim wygodne oraz schludne. Wielu przedsiębiorców popełnia duży błąd, ponieważ nie zwracają uwagi na swoją aparycję. W efekcie tracą w oczach potencjalnych klientów, którzy często szukają profesjonalnych firm i poważnych dyrektorów.

Back To Top