piątek, 26 sierpnia, 2022
Społeczeństwo

Jaki powinien być dobry misjonarz?

W naszym życiu spotkamy różne osoby. Czasami mamy do czynienia z ludźmi dobrymi, a czasami ze złymi. Zdarzają się również ci obojętni, którzy nie mają uczuć i czują w sercu pustkę., Takim osobom właśnie przydałby się misjonarz, który wzbudziłby w nich wrażliwość.

Misjonarz i jego cechy

dobry misjonarzNiewątpliwe jest to, że każdy misjonarz musi czuć powołanie do tego, co robi. Tacy są właśnie misjonarze oblaci, którzy na masową skale czynią wiele dobra na świecie, co nie zawsze podoba się osobom, które wyznają inny rodzaj religii. Wówczas mamy problem prześladowania chrześcijan. Misjonarz powinien właśnie z tym walczyć i głosić na całym świecie Słowo Boże. Misjonarz powinien wnosić do naszego życia jak najwięcej dobra, wówczas można go nazwać prawdziwym misjonarzem. Taki jest właśnie dobry misjonarz, ale oprócz tego posiada również szereg innych cechy. Otóż jego celem jest dążenie do doskonałości zarówno swojej jak i osób znajdujących się w jego zasięgu. Musi on kochać i uwielbiać Pana Jezusa i nie wstydzić się swoich uczuć przed publicznością. Osoba, którą jest dobry misjonarz pomaga ubogim na całym świecie wyjeżdżając w podróże do krajów, w którym panują wojny, bieda, głód, choroby i prześladowania. Stowarzyszenie dobrych misjonarzy czuje się wolne od spraw doczesnych. Nie mają dla nich znaczenia ani bogactwo, ani inne przyjemności. Misjonarze trzymają się oczywiście zasad reguły danego zakonu. Żyją w celibacie, modlą się i chodzą wcześnie spać. Takie życie jest dla nich zbawieniem. Ich wiara oraz dobro jest wzorem do naśladowania. Gdyby każdy miał jakąś cechę dobrego misjonarza – życie stałoby się prostsze.

Każdy misjonarz, który szczerze kocha Boga całe życie pragnie jemu poświecić. Jest apostołem, który sprawia, że świat staje się lepszy. Warto spotkać taką osobę na swojej drodze. Dzięki temu nasza wiara się pogłębi i będzie nam żyć się o wiele lepiej. 

Back To Top