czwartek, 25 sierpnia, 2022
Ogrody

Jaki system nawadniania wybrać?

Korzenie to ta część rośliny, której zwykle nie mamy okazji oglądać, bo znajduje się ona pod ziemią. Już jej umiejscowienie powinno dla nas stanowić podpowiedź, że coś takiego pełni bardzo ważną funkcję. Żeby to jednak zrozumieć, powinniśmy poznać przynajmniej podstawowe informacje o koperkowym systemie nawadniania, bo to ciekawe rozwiązanie sprawdzające się zresztą w różnych okolicznościach.

Co zaliczamy do systemów nawadniania?

kropelkowe systemy nawadnianiaŻeby nawadniać, potrzebne są oczywiście specjalne przewody, które sprawią, że woda będzie mogła bez najmniejszych przeszkód dotrzeć do absolutnie każdego zakamarka. Ciśnienie w związku z tym trzeba kontrolować z ogromną precyzją, ale na szczęście nie musimy tego robić samodzielnie, bo służą do tego elektrozawory kierowane przez specjalne sterowniki o naprawdę ciekawej budowie. W pewnym sensie przypominają one komputery, jeżeli chodzi o zasadę działania i ogromną prostotę obsługi. Żeby to wszystko funkcjonowało z powodzeniem, wystarczy po prostu trzymać się tego, co podaje nam producent. Kropelkowe systemy nawadniania mogą działać na ogromnych powierzchniach również przez to, że powstają z wyjątkowo mocnych materiałów i dotyczy to nie tylko samych przewodów, ale również sterowników. Zresztą również wszelkie filtry są w stanie bez problemu przetrwać działanie wysokiego ciśnienia. Nawet te proste linie kroplujące występują w różnych wersjach, jeżeli chodzi o średnicę, a nie jest to wcale jedyna istotna różnica pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami rozwiązań tego typu.

Zwróćmy bowiem uwagę, że niektóre zgodnie z tym, co podaje producent na opakowaniu, można nawet ukryć pod ziemią, gdyż wtedy podaje się wodę z większą dokładnością. Ogromną zaletą systemu znajdującego się na powierzchni ziemi będzie jednak to, że można go z powodzeniem wykorzystywać w różnych miejscach. Kropelkowo nawadniać możemy o każdej porze roku.

Back To Top