wtorek, 23 sierpnia, 2022
Zdrowie

Jakie obuwie będzie najlepsze dla naszego dziecka?

Zakup piewszych butów dla dziecka to bardzo poważna decyzja mogąca mieć wpływ na późniejszy rozwój stopy naszej pociechy, dlatego należy podjeść do tematu bardzo poważnie. Poniżej podajemy kilka wskazówek na co najbardziej zwrócić uwagę, kupując pierwsze obuwie malcowi.

Pierwsze buciki i ich idealne cechy

buty korekcyjne dla dzieciPrzede wszystkim pierwsze buciki dla dziecka powinny być wygodne, a co za tym idzie nie obciskać za bardzo stópki, tak by nie puchła i drętwiała, a także nie być za luźne, by nie obcierać. Pomiaru stópek należy dokonać stawiając dziecko na kartce papieru i oznaczając początek i koniec stópki długopisem. Należy wykonać tę czynność dla obu nóżek, gdyż nie zawsze są one symetryczne. Do długości stopy, którą otrzymamy po zmierzeniu wymiaru z kartki, należy dodać pół centymetra. W ten sposób uzyskujemy idealny rozmiar. Mając wymiar, można skupić się na innych ważnych aspektach, jak np. bezpieczeństwo. Dziecko zaczynając dopiero chodzić nie ma zbyt solidnej równowagi w związku z czym ważne jest by, buciki były stabilne, z wysoką cholewką, najlepiej wiązane. Podeszwa jednak nie może być zbyt sztywna, wręcz powinna być bardzo elastyczna. Zapobiega to późniejszemy płaskostopiu. Warto jest przed zakupem pierwszego obuwia odwiedzić pediatrę, by stwierdził czy nie będą konieczne buty korekcyjne. Zbyt późno zakupienie obuwia profilaktycznego dla dzieci, może spowodwać późniejsze, poważne problemu z chodzeniem. Należy zwrócić uwagę także na materiał z jakiego buty zostały zrobione.

Najlepiej by była to skóra, gdyż jest to materiał oddychający. Warto wybierać także obuwie od sprawdzonych producentów jak np. memo. Dzięki temu mamy gwarancję jakości. Dobierając obuwie dla dziecka, zwróćmy uwagę również na porę roku. Zimą buty powinny być ocieplane i wodoodporne, latem zaś przewiewne.

Więcej na stronie https://sklep.zdrowebuciki.pl

Back To Top