niedziela, 28 sierpnia, 2022
Usługi

Jakie wybrać środki czystości dla hoteli?

Każdy szanujący się pracodawca powinien dbać o swoją firmę. Szczególnie dotyczy to branży hotelarskiej. Ściśle wiąże się to nie tylko z posiadaniem wykwalifikowanych pracowników, ale także z posiadaniem odpowiednich maszyn i środków czystości.

Jak dbać o czystość w hotelu?

profesjonalne środki czystości dla hoteliHotel to baza noclegowa dla osób chcący skorzystać z noclegu, wypoczynku, wyżywienia się, utrzymania higieny osobistej oraz z z atrakcji znajdujących się wokół hotelu. Zazwyczaj doba hotelowa trwa od 14.00 do 12.00 dnia następnego. Jednak hotelarze zezwalają na wcześniejsze zameldowanie się do pokoju, o ile pokój został już przygotowany dla gości. Jednak by spełnić te wymagania właściciel hotelu musi dbać o czystość i porządek, a to wymaga zastosowanie odpowiednich procedur. Czystość w hotelu powinna być jednym z podstawowych kwestii, na którą szczególnie zwracają uwagę goście hotelowi, wystawiają ocenę pozytywną (bądź negatywną) na różnych aplikacjach lub portal społecznościowych. Na czym polega dbanie o czystość w pokojach hotelowych? W każdym hotelu powinna znajdować się służba pięter. Każda osoba przychodząca do pracy musi się najpierw przebrać w odzież służbową i zdezynfekować ręce przed przystąpieniem do prac. Odbierając swój wózek do pracy, wyposażony powinien być w profesjonalne środki czystości dla hoteli i inne produkty, które powinien pobrać z magazynu, min. czystą pościel, ręczniki, mydło, szampon itd. W wózku powinien znajdować się odkurzacz, szczotka i szufelka, wiaderka, gąbka, ścierka, papier itd. Ważne jest by pracownik przed przystąpieniem do swojej pracy wiedział jakich środków użyć do danej powierzchni.

W Polsce jest ponad 10 tys. hoteli, gdzie ilość ich stale wzrasta. Jednocześnie wzrastają też wymaga osób korzystających z hoteli. Ważne jest by właściciel hotelu posiadał odpowiednią kadrę pracowniczą, która za pomocą odpowiedniego regulaminu zapewni mu odpowiedni zysk z tej działalności.

Back To Top