czwartek, 25 sierpnia, 2022
Zakupy

Kiedy warto kupować nowe rzeczy?

Gdy trzy lata temu wyjeżdżałam za granicę, dokładnie wiedziałam, po co tam jadę. Nigdy się nie oszukiwałam, że jest to coś innego niż pieniądze. Miałam plan, by je zarobić i zainwestować w swój własny biznes. Wiedziałam, ile potrzebuję i byłam za granicą, póki tej kwoty nie uzbierałam. Potem wróciłam do Polski.

Czy wartko kupić używaną gondolę sklepową?

gondole sklepoweWszystko szło zgodnie z moim planem. Cieszyłam się jak dziecko, gdy okazało się, że na remont wydałam dokładnie tyle, ile zaplanowałam. Zagwozdkę miałam dopiero przy gondolach. Wiedziałam, ile chce na nie przeznaczyć i pewna siebie wpisałam w Internecie hasło gondole sklepowe, by wrócić do witryn, które już kiedyś przeglądałam. Pech chciał, że oprócz tych witryn zauważyłam jeszcze tablice ogłoszenie z używanymi gondolami. Machnęłam ręką, ale za chwilę z ciekawości postanowiłam zobaczyć, ile taki regał środkowy kosztuje. Weszłam na jedną stronę, tam się okazało, że jakieś dwadzieścia procent taniej niż w sklepie, ale regał był ciut za wysoki, w innym okazało się, że to regał ze sklepu spożywczego, jeszcze innym znalazłam ciekawą gondolę trzydzieści procent taniej. Trochę mnie to zbiło z tropu, bo nie planowałam zakupu używanego sprzętu, ale cena wydawała się kusząca. Jakieś sześćdziesiąt kilometrów ode mnie mogłam ją obejrzeć i zakupić. Zadzwoniłam do ogłoszeniodawcy, umówiłam się, że przyjadę następnego dnia. Nie minęły dwadzieścia cztery godziny, gdy wróciłam do domu zła jak osa. Gondola z ogłoszenia była odrapana i obita; jak mogło mi przyjść do głowy, by wstawić używane regały do sklepu?

Byłam na siebie zła, wróciłam do starego kosztorysu, zamówiłam towar normalnie w sklepie i przeszło mi dopiero wtedy, gdy pomyślałam, że właściwie to tylko głupi by nie sprawdził tych ogłoszeń. Skąd miałam wiedzieć co oferuje ogłoszeniodawca? Teraz już będę wiedziała doskonale, że wyposażenie sklepu kupuje się tylko nowe.

Back To Top