poniedziałek, 29 sierpnia, 2022
Zakupy

Kilka słów o ścierkach kuchennych

Pracując w kuchni (dla przyjemności czy zawodowo) musimy na co dzień korzystać z wielu koniecznych akcesoriów. Bez nich gotowanie czegokolwiek byłoby niemożliwe. Jednym z takich akcesoriów są ścierki kuchenne. Pozornie zbędny gadżet, ale niejednokrotnie ratuje nam życie. Ba! Ja korzystam z nich co kilka, kilkanaście minut. Żeby nasza praca była komfortowa, należy wybrać właściwą wersję.

Co warto wiedzieć o wyborze ścierek kuchennych?

ścierki kuchenneW kontekście wyboru odpowiednich ścierek kuchennych zwróćmy uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Przede wszystkim powinien być on solidny, tak by nie przedarły się po pierwszym praniu. Wiadomo bowiem, że ścierki bardzo intensywnie się brudzą, podczas używania ich w kuchni, dlatego powinniśmy je prać w dość wysokich temperaturach, tak by wyparzyć wszystkie zarazki oraz wywabić plamy. To jednak bardzo wpływa na strukturę materiału, więc jeżeli wybierzemy zbyt słaby, to po dwóch praniach nasze ścierki będą do wyrzucenia. Do tego powinniśmy uważać na bardzo jaskrawe kolory. Może i takie ścierki ładnie wyglądają, ale przy praniu ich w wysokiej temperaturze, mogą zacząć farbować, co będzie oznaczało, że wszystkie nasze ścierki będą różnokolorowe, a więc finalnie nijakie. To już nie wygląda estetycznie. Oczywiście, prawdą jest, że nic nie trwa wiecznie, więc nawet najwyższej jakości ścierki kuchenne w którymś momencie się zużyją i trzeba będzie je wymienić na nowe. Tylko po co robić to po każdym praniu? Warto zatem zainwestować w ścierki z dobrego materiału.

Ścierki kuchenne stanowią bardzo istotny gadżet, z którego korzystamy na każdym kroku w czasie naszej pracy w kuchni. Pozwala nam on na ogromny komfort pracy i nie da się go zastąpić żadnymi papierowymi ręcznikami i innymi podobnymi rozwiązaniami.

Back To Top