piątek, 26 sierpnia, 2022
Uroda

Klasyczny pedicure dla każdego

Zbliża się wiosna, a więc coraz cieplejsza pora, która wiąże się ze zmianą ubrania oraz obuwia. Niedługo na stałe w naszych szafach zagoszczą baleriny oraz wielobarwne sandały. Warto zadbać o estetyczny wygląd stóp, aby nasze buty stały się ich piękną ozdobą. Klasyczny pedicure pozwoli nam osiągnąć piękne rezultaty w bardzo krótkim czasie.

Wykonanie pedicure w Łodzi

pedicure łódźWarto przed okresem wiosennym czy też letnim wykonać klasyczny pedicure Łódź jest miastem na terenie którego prosperuje wiele salonów kosmetycznych świadczących profesjonale usługi pedicure. Cały zabieg polega na pielęgnacji paznokci oraz stóp. Na samym początku kosmetyczna zmywa lakier w paznokci. Następnie za pomocą pilnika nadaje kształt naszej płytce paznokciowej. Warto pamiętać o tym, że płytka powinna być zawsze zakończona na prosto, a nie okrągło. Zapobiega to wrastaniu paznokciu. Jeżeli nie mamy problemu z wrastaniem paznokci to możemy skrócić ich długość za pomocą specjalnych cążek. Następnie polerujemy całą powierzchnią płytki paznokciowej. Oczywiście robimy to delikatnie przy użyciu miękkiego pilnika, aby nie uszkodzić płytki. Po polerowaniu przechodzimy do pielęgnacji pięt. Oczywiście zaczynami od moczenia stóp, aby skóra stała się bardziej miękka oraz podatna na wykonywanie zabiegi pielęgnacyjne. Zrogowaciały naskórek, który tworzy efekt brzydkiej skorupy usuwamy za pomocą profesjonalne frezarki, po czym nakładamy odpowiednie kosmetyki.

Cały zabieg pedicure trwa około godziny. Oczywiście czas jest uzależniony od stanu naszych stóp, a przede wszystkim stanu skóry i paznokci. Warto poświęcić tę godzinę, aby móc czuć się komfortowo przez cały okres wiosenny i letni, w którym nasze stopy są eksponowane oraz powinny wyglądać na zadbane, a co za tym idzie piękne.

Back To Top