środa, 24 sierpnia, 2022
Usługi

Koncepcje wózków kąpielowych

Osoby, które mają realne problemy z poruszaniem się, potrzebują również specjalnych rozwiązań do tego, żeby wykonywać podstawowe czynności takie jak, chociażby mycie i nie tylko. Właśnie ze względu na te problemy wymyślona została koncepcja wózków kąpielowych. Nowoczesny wózek kąpielowy to coś naprawdę praktycznego, ponieważ właściwie wybrano materiały do jego produkcji.

Co musimy wiedzieć o wózku kąpielowym?

wózki kąpieloweKoła to główny element takiego wózka. Bez nich niemożliwe byłoby się przecież poruszanie przy użyciu czegoś takiego. Już tutaj pojawia się duża różnorodność poszczególnych egzemplarzy, bo koła mogą być identyczne lub różne. Częstym rozwiązaniem jest montowanie dużych z tyłu i mniejszych zwrotnych z przodu, bo wtedy poruszanie się z pomocą takiego wózka nie będzie wymagało nawet specjalnej wprawy. Uchwyty z tyłu umożliwiają opiekunowi konkretnej osoby swobodne pchanie czegoś takiego. Wózki kąpielowe powstają z innych materiałów niż te przeznaczone do codziennego użytkowania. Muszą być to bowiem takie materiały, które nie będą pochłaniały wilgoci, a całą wodę z ich powierzchni będzie można łatwo usunąć. W szczególności to stwierdzenie odnosi się do siedziska i oparcia. Nie oznacza to jednak rezygnacji z wygody, ponieważ producenci często te elementy we wnętrzu wypełniają gąbką, która sprawia, że coś takiego będzie miękkie.

Główna konstrukcja wózka powstaje przede wszystkim z aluminium, bo ten materiał dobrze przenosi duże obciążenia i jest jednocześnie odporny na procesy korozyjne. Oparcie często posiada dodatkowe mechanizmy pozwalające na regulowanie jego ułożenia. Producenci wiedzą, że użytkownicy takich wózków mogą cierpieć na różne schorzenia. Przyglądając się wózkom kąpielowym, łatwo zauważymy również stabilne oparcia dla nóg.

Back To Top