sobota, 27 sierpnia, 2022
Wyposażenie domu

Materac kokosowy – kiedy będzie dla nas odpowiedni?

O tym, że materac, na którym będziemy spać, trzeba dobrać do naszych potrzeb i budowy naszego ciała, nie trzeba nikogo przekonywać. Na rynku dostępnych jest wiele modeli materaców, przeznaczonych dedykowanych szczególnie zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Materac idealny dla najmłodszych i trochę starszych

materac kokosowy ze sklepuWśród materacy znajdziemy te sprężynowe i piankowe, lateksowe i bonnelowe. Każdy rodzaj ma swoje szczególne właściwości, dzięki czemu niektóre z nich będą pasowały nam bardziej, inne mniej. W pewnym stopniu specjalnym rodzajem jest materac kokosowy. Posiada wkład piankowy, lateksowy bądź sprężynowy, a na wierzchu ma matę kokosową, która powstaje po połączeniu włókien kokosowych z mleczkiem kokosowym. Według specjalistów włókna kokosowe nie są źródłem żadnych alergii, nie wydzielają też niebezpiecznych toksyn. Dodatkowo zapewniają właściwą cyrkulację powietrza, dzięki czemu śpiąca na nich osoba nadmiernie się nie poci. Wszystkie te cechy wpływają na to, że materac kokosowy ze sklepu polecany jest szczególnie dla niemowląt. Twardsza i sztywniejsza warstwa wykonana z włókien kokosowych zapewnia dziecku prawidłowe podparcie dla kręgosłupa i nie naraża go na nienaturalne wygięcia w fazie, kiedy delikatny jeszcze kręgosłup dziecka, mógłby rozwijać się nieprawidłowo. Zaleca się, by dziecko spało na materacu kokosowym do około 9 miesiąca życia. Materace kokosowe z reguły są dwustronne – z jednej strony wyposażone są w matę kokosową, z drugiej zaś mogą być, np. lateksowe, dzięki czemu nie musimy wymieniać materaca na nowy po ukończeniu przez dziecko dziewiątego miesiąca życia.

Z kokosowego materaca z pełnym powodzeniem mogą korzystać również starsi, którzy preferują twarde spanie i na materacu tego właśnie typu najlepiej będą regenerować swoje siły. Materace przygotowane są w różnych rozmiarach, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Back To Top