środa, 24 sierpnia, 2022
Zdrowie

Modne przydatne kursy zawodowe

Obecnie rynek pracy jest dość wymagający. Nie zawsze mamy możliwość pracy w swoim zawodzie. Zdarza się też, że w skutek utraty pracy musimy się przebranżowić. Z pomocą w znalezieniu zatrudnienia przychodzą nam liczne kursy. Mogą to być: kurs na florystkę lub szkolenie z księgowości oraz różnorakie kursy uprawniające do prawy w salonie urody.

Przebieg profesjonalnego kursu kosmetycznego

kurs kosmetycznyJednym z takim kursów jest szeroko pojęty kurs kosmetyczny. Może to być około 200 godzinny zawodowy kurs kosmetyczny lub krótsze kursy z poszczególnych zabiegów. Kursy zawodowe powadzone są przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Dzielą się na część teoretyczną i praktyczną. W programie nauczania znajdują się między innymi szkolenia BHP, zasady, którymi należy się kierować przystępując do zabiegu kosmetycznego, nauka demakijażu, makijażu oraz masażu twarzy. Po nauce przygotowania zabiegu następuje szkolenie z nakładania wszelkiego rodzaju masek, peelingów oraz kwasów. Kurs kosmetyczny nie może obyć się bez szkolenia z zakresu regulacji brwi oraz upiększania rzęs, a także wszelkiego rodzaju depilacji skóry rąk, nóg, pach, okolic bikini, a nawet twarzy. Dodatkowo kursant zapoznaje się ze sprzętem oraz właściwym przeprowadzaniem zabiegu mikrodermabrazji, kawitacji, oksybrazji, depilacji światłem itp. Każde z zajęć przybliża uczestnika kursu do osiągnięcia umiejętności w pracy kosmetologa w Polsce, a nierzadko także na terenie Unii Europejskiej.

Osoby pracujące już w zawiedzie kosmetyczki mają także możliwość doszkolenia się w konkretnej specjalności. Istnieje wiele kilkunastogodzinnych kursów przygotowawczych. Są to między innymi kurs SPA, nitkowania brwi, posługiwania się laserem IPL,  kurs mezoterapii mikroigłowej i wiele innych przydatnych szkoleń kosmetycznych.

Back To Top