środa, 24 sierpnia, 2022
Wnętrze

Modne stoły w typie industrialnym

Powoli kończy się era wymiarowych stołów z równego wykroju w dwóch typach: okrągłym i prostokątnym. Na salony wkraczają meble o mniej standardowych krojach i wymiarach. Również w kwestii materiału moda poszła naprzód. Coraz częściej spotkać się można ze stołami żeliwnymi o dwupiętrowej budowie.

Stoły w nowoczesnym wydaniu

stoły industrialneJeśli chodzą nam po głowie meble w typie awangardowym, dobrym pomysłem będzie zaczerpnięcie inspiracji ze stylistyki loft. Takie wnętrza charakteryzują się prostotą, dużymi solidnymi konstrukcjami i stylem nawiązującym do wizerunku fabryk. Jest to najnowszy trend w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Jeśli szukamy mebli tego typu, najlepiej postawić w pierwszej kolejności na stoły industrialne, które są sercem każdej kuchni czy jadalni. Do kompletu nabyć można krzesła w podobnej stylistyce, a pod to bez trudu dołączyć regały, szafki, blaty i lampy. Stoły i stoliki doskonale zaaranżują nasze wnętrza i żaden z gości zaproszonych na obiad nie przejdzie wobec ich wyglądu obojętnie. Zyskują one coraz większą popularność również w biurach i firmach, gdzie na obrady zaprasza się ludzi. Wygodną sprawą jest zasiąść przy stole, którego powierzchnia jest na tyle duża, że pomieści sterty dokumentów, materiałów, a ponadto również i posiłki. Są to meble uniwersalne, a ich klasę i elegancję docenili koneserzy sztuki oraz architekci wnętrz na całym świecie. Jeśli dobierzemy do zestawu odpowiednie oświetlenie zyskamy modne wnętrze. Stół zbuduje całą stylizację jadalni. Żeliwne nogi i konstrukcja w połączeniu z drewnianym blatem doskonale dopasują się np. do żeliwnych lamp imitujących stare lampy naftowe. 

Warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie, bo jest niezwykle uniwersalne. Jeśli na przykład zależy nam, by wnętrze nabrało nieco cieplejszego charakteru – wystarczy położyć na stół obrus, a na fotele ozdobne poduszki. Takie meble mogą stanowić dobrą inwestycje na przyszłość, bo są wyjątkowo trwałe, bezpieczne i posłużą na lata.

Back To Top