środa, 24 sierpnia, 2022
ogrody
Ogrody

Moja praca a ogrody!

Jestem fachowcem od wielu lat. Potrafię przy domu niejedno zrobić. Niejedną chałupę i obejście widziałem, niejedną robotę robiłem. Muszę się jednak przyznać, że czasami mam ochotę utrzeć nosa tym nowobogackim, co to myślą, że wszystkie rozumy pozjadali.

Jak urządzić ogród?

ogrodyNiestety, kasa czasami robi z mózgu sieczkę. Parę razy więc zdarzyło się, że robiłem rzeczy na odwal. Nawet się nie skapnęli, a ja miałem polewkę, kiedy wyglądali na usatysfakcjonowanych. Oczywiście, robiłem moje podstępy na tyle ukryte, żeby nie zrozumieli, że to wina eksperta, jakiego zatrudnili. Powiedzmy, takie układanie kostki brukowej. Bułeczka z masłem, robię to kilkanaście lat i doskonale wiem, co i jak. Im jednak na przykład wycinałem taki numer, żeby kostka brukowa za jakiś tam, odpowiedni czas zapadła się w jednym miejscu. Myśleli, że to tak musi być, że to po takim czasie się już dzieje, a to nie – to tylko ja. Robiłem naprawdę różne numery. Proszę sobie jednak nie myśleć, że jestem zły człowiek. Jeśli ktoś jest dla mnie miły, to i ja jestem miły. Jeżeli jednak ktoś od samego początku zajdzie mi za skórę, to potrafię się mścić. Cóż, taki mam charakter i się nie zmienię. Dziką satysfakcję sprawia mi takie ciche działanie na szkodę kogoś, kto ciągle jest niezadowolony. Daję mu po prostu powody do tego niezadowolenia na przyszłość. Dajmy na to, ogrody w Toruniu. Można wsadzić drzewka, można kwiatki wypielić – żadna filozofia to nie jest i z tym szczerze mówiąc obrotniejsza pani domu także sobie poradzi. Ja jednak umieszczam na przykład w roślince robaczka i taka roślinka długo pożyć nie może. Na początku wszystko wygląda pięknie, rośnie, kwitnie, lśni w słońcu, ale kiedy się robaczek pożywi, to całe piękno znika. Na wyjątkowo wrednych mam też wyjątkowo wredne sposoby i na przykład liczę sobie dodatkowo za usługi koparko ładowarką, mówię, że niby im super ziemię nawiozę, że roślinki będą dobrze rosły i inne mądrości. Po czym nie czarnoziem z Torunia im przywożę, a jakąś zwykłą ziemię wykopaną cichaczem to tu, to tam, z jakichś mokradeł.

Czasami nawet nieładnie pachnie, ale mówię wtedy, że tak ma być i wierzą. Moi drodzy, dbajcie o fachowca swego, to odpłaci wam dobrem. Jeśli jednak zamierzacie na wstępie wybrzydzać, to lepiej żebyście na mnie nie trafili.

Back To Top